Finnországi cikkek

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2005.06.19. 09:17

(2/4.)

A fejlõdés és növekedés egy év távlatában

A kényszerítõ körülmények hatására a bandának nem volt lehetõsége túl sokat mutatkozni. Tuomas véleménye szerint természetesen lehetett volna több koncert is a nyilvánosság kedvéért, de most ez a helyzet, és lelkesen újrakezdjük a világ meghódítását.
- Én magam fejlõdtem zenészként és emberileg is, ha lehet ilyet mondani, magyarázza a katonaság után hazatérõ gitáros, Erno Vuorinen.
A seregben volt is ideje gyakorolni a zenélést.
- Igen, és Tuomasnak legalább volt ideje számokat írni - folytatja.

Tarja Turunen énekesnõ utolsó éves hallgató a kuopioi Sibelius Akadémián, a templomzenei karon. Nyáron részt vett a savonlinnai operafesztiválon is.

- Egészen csodálatos volt. Kislány korom óta álmodoztam arról, hogy operát énekeljek - meséli Tarja. Úgy véli, hogy az utóbbi egy évben jobban megismerte Tuomast, Empput, Sami Vänskät és Jukka Nevalainent, és emiatt is jobban fog menni a közös munka. Pillanatnyi gondolkodás után a fiúk is egyetértenek ezzel.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.18. 19:05

[quote]kulkuri írta:

Erõltetett reklámfogás. A nyomkövetõs cégnek, a lapnak, de azért jó a NW-nak is.
[/quote]

Reklámfogásnak tényleg nagyon erõltetett. Tényleg szükség van erre?
Nem tetszik ez nekem: mi lesz a következõ lépés, vmi valóságshow?... ::worried::

Amúgy jó az Oceanbornos cikk!
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.06.18. 07:57

Egy cikk az Oceanborn megjelenése elõttrõl

(1/4.)

A Nightwish jobb mint valaha
Új lemezt és finnországi turnét ígérnek a közeljövõben

1998.11.22
- Maria Palo, Kitee

A kitee-i Nightwish nagy feltûnést keltve a finn metálzene csúcsára emelkedett. A csapat egy ideig nem hallatott magáról, de most visszatér. Tuomas Holopainen a rövidesen megjelenõ lemezt a korábbinál súlyosabbnak és magával ragadóbbnak ígéri.

A kitee-i metálzenekar, a Nightwish második lemeze, az Oceanborn hamarosan megjelenik. Ehhez képest az elsõ lemez "pusztán egy demo volt", ahogy az együttes zeneszerzõje és billentyûse elmondja.

- Az új lemez kemény, kreatív és szenvedélyes; így írnám le. Vagy milyen szóval lehet kifejezni azt a lelkes zenélést, ami egyenesen a szívbõl jön? Az új lemez zeneileg, dallamok tekintetében, és egészében is messze jobb, mint az elsõ lemez - fejti ki Holopainen.
Az új lemezt az eddigieknek megfelelõen Európában is terjeszteni fogják, és Németországban már nagy várakozással tekintenek elé. Az Angels Fall First albumot nagyon lelkesen fogadták ott tavaly.
A tíz számot tartalmazó lemez témája a tenger, már a címe alapján is. Tuomas Holopainen az õsereje és misztikája miatt választotta a tengert.
- A tenger az anyaméh, mindennek a kezdete, és képviselheti akár a világmindenséget vagy a világot általában. Az ereje is hatalmas.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.18. 07:52

[quote]hollow_heart írta:

És mire lesz ez jó nekik?[/quote]
Erõltetett reklámfogás. A nyomkövetõs cégnek, a lapnak, de azért jó a NW-nak is.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.17. 23:43

Mûholdas követés?... Hmm... Nekem ez az egész olyan furcsa. Hogy is van ez? Gyakorlatilag Tuomas minden lépését rögzítik? És mire lesz ez jó nekik? Írnak egy cikket, hogy na kérem, T. Holopainen itt és itt járt?

(csak úgy mellékesen: vajon Tuomas mennyi pénzt kap ezért?...)
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.06.17. 09:03

Ez a nyakörves dolog nemrossz ötlet csak kicsit furcsa.Azisjó, hogy pl: ha veszélyben van valahol csak megnyom egy gombot rajta. ::grin::
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2005.06.17. 08:58

Mûholdas sztárok: Tuomas mûholdadót kapott

A "Most"-melléklet mûhold segítségével követi a Nightwish billentyûsét
[Ville Similä, 10.6.2005]

A Helsinki Hírekben az utóbbi idõkben állatokat követtünk nyomon. Juhát, a medvét {...}

A Most-melléklet elhatározta, hogy beszervez egy rock'n'roll-élõlényt is, akinek a mozgását egész nyáron követjük mûhold segítségével.
Egy rendszeresen koncertezõ zenészt szerettünk volna, mert az átlagzenész barangolása a megszokott étterme és a Loose bár között nem lenne túl érdekes olvasnivaló.
A nyáron Európában és Dél-Amerikában utazgató "opera-heavy" együttes, a Nightwish billentyûse Tuomas Holopainen minden morgás nélkül beleegyezett a nyakörves állat szerepébe.
"Na itt van a költözõmadarunk", mondja Ewo Rytkönen miközben ajtót nyit nekünk.
A kis szoba falain Nightwish-poszterek, -aranylemezek, és -falióra látható. Az asztalokon Nightwish-bögrék, és a kanapén egy egész élethû Nightwish-figura terpeszkedik.
A rocksztár nyugodtnak tûnik, talán egy kicsit zavarban van.
"Ez a legfurább sztori az Eurovízió óta", csóválja a fejét. (A Nightwish 2000-ben megnyerte az Eurovíziós selejtezõ közönségszavazását, de mégsem jutott el a versenyre.)
Mika Heiniö a követõszerkezeteket gyártó Tracker cégtõl jött el, hogy felszerelje Tuomasra a nyakörvet. "Ez most egy olyan modell, amit a rockerek is megértenek", magyarázza Heiniö.
A "nyakörv" egy korai üzleti mobiltelefonra emlékeztetõ készülék. Nem kötik rá szó szerint Tuomasra. Hordhatja a mûholdadóját amikor akarja, tehát lényegében a sztár lerakhatja a nyakörvet, a követõit megtévesztve.
"Milyen pontosan mutatja az adó az elhelyezkedést?", kérdezi Tuomas.
{...} Tágasabb tereken 3-5 méter a pontossága, magas házak között 10 méter.
{...} a nyakörvön van egy vészhívó gomb is, amelynek megnyomásával Tuomas kapcsolatba léphet a Most szerkesztõségével, ha valahol a világon veszély fenyegetné.
A Nightwish hatalmas népszerûségét akkor fogja fel az ember, ha a menedzseri iroda falán levõ posztereket nézi. Az egyik fesztiválposzteren a Nightwish-logo felett egyedül az Iron Maidené szerepel (50 millió eladott lemez).
Holopainen elmeséli, hogy a koncerten találkozott a Maiden basszistájával, Steve Harris-szel. "Megveregettem a vállát, és megkérdeztem, hogy lefényképezhetem-e. Harris mondta, hogy megvan neki az összes lemezünk." - meséli Tuomas. "Öt percig dícsért minket, én meg meg sem tudtam szólalni."
Meglátjuk majd, hova repül Tuomas a nyár folyamán.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.16. 19:11

Igen, köszönjük a fordítást! ::happy::

Ugye fordítasz nekünk máskor is finn cikkeket? ::grin:: Kérlek szépen! ::happy:: ::hug::
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.06.16. 12:31

Kár, h vége van :(

Köszönjük szépen kulkuri a profi fordítást! ::hug::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.06.16. 09:20

(25/25.)

19. nap
szeptember 6.
Indulás haza Seattlebõl

Délelõtt 11-kor kelek, bekapcsolom a tévét, és a finn-svéd meccs hangulata azonnal izgalommal tölt el már kora reggel. Miközben csomagolok észreveszem, hogy a CD-tartómat a koncert helyszínén hagytam. Nem az elsõ, és nem is az utolsó eset, hogy otthagyok valamilyen cuccot. Szerencsére a zsebemben lapul az egyik technikus, Bill névjegykártyája, úgyhogy szükség esetén kapcsolatba tudok lépni vele. Délután kettõkor bepakolunk a buszba. Ezután elsétálok a Gracelandbe, hátha van ott valaki annak ellenére, hogy Labor day van. A helyszínhez közeledve megpillantok egy nightlinert az út szélén és hogy a helyi cap-ek vagyis rakodók hordják be a cuccokat. Ahogy beérek Bill már húzza is elõ vigyorogva a cd-imet a keverõ alól, mivel már az érkezésekor felfedezte a csomagot. Már azon is elkezdett gondolkozni, hogyan juttathatja el hozzám a lemezeket, mert nem tudta, hogy elmentünk-e már. Szép dolog... az évek során már elhagytam dolgokat itt-ott és azt megérzi az ember pénztárcája.

Úgy tûnik, hogy a felszerelés több, mint mikor indultunk és a repülõtéri illetékes nagyonis meg van gyõzõdve arról, hogy kell fizetnünk 6000 dollár pótdíjat. Szerencsére Marcello kiveri a balhét ennek hallatán, és addig alkudozik míg végül csak 1500 dollárt kell fizetni a túlsúly miatt.

A buszsofõröknek még annyi dolguk maradt, hogy gondoskodjanak a bérlemények New York-ba juttatásáról. A fivéreknek tehát még keresztül kell autózniuk a földrész túloldalára. Késõbb azt a pletykát hallottam, hogy a felszerelés sohasem került vissza a bérbeadó céghez. Állítólag pert akarnak indítani. Huh, szerencsére minket nem rángattak ebbe bele.

A hosszú repülõút után felszállok a Pohjanmaa és a szauna felé induló elsõ vonatra.

VÉGE
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.15. 08:34

[quote]hollow_heart írta:

Egyébként én is jobban szeretem, ha nincs szakmai szöveg... ::grin:: Azokat nem is igazán értem, emiatt hülyének érzem magam! ::grin:: [/quote]
Azokat én sem értem, pláne finnül. ::grin:: Dehát ilyen szemszögbõl íródott ez a cikk...

(24/25.)

A séta a koncert helyszínére tehát csak egy percig tart. Elõtte már sorban áll a közönség, valamint ott van a helyi rakodóbrigád is. Az utóbbiak kissé bosszúsak a késlekedésünk miatt. Miféle késlekedés? Megint egy kis probléma akadt a csapaton belüli kommunikációval. A menedzsment az érkezésünket 14 órára jelezte, és most 15 óra van. Nagy dolog! Gyorsan vissza, hogy megkeressük az embereket és a buszt. Negyed óra múlva már rámolunk is kifelé az utánfutóból. Utoljára ezen a turnén.

Vissza a hétköznapokhoz: a mélynyomó rendszer egy régi JBL, Spirit keverõpultokkal és hatalmas 16-darabos PAR64-arzenállal. Tommi be is dobja a poént, hogy mi lenne, ha behozná a saját Hog III-ját hogy azzal vezérelje a fényeket. Beígérek egy verést, ha be találná hozni a kocsiból. De mint már sokszor, a hangulat nem a hely méretétõl, és nem a használt berendezéstõl függött. Az esti koncert majdnemhogy eksztatikus volt és megkoronázta az egész turnét, amit szerintem sikeresnek tekinthetünk, mivel menetközben újabb koncertajánlatokat kaptunk és hozzám legalábbis nem jutott el semmiféle negatív visszajelzés. Mindkét zenekar a tõle telhetõ legjobbat adta minden koncerten és ezt a közönség reakciójából is érezni lehetett. Egy ideje azonban már hazavágytam és bizony szívesen indultam innen Kauhavába, és a szauna hevébe.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.14. 18:59

[quote]Hrvatska írta:

::offtopic::
Ha ez ember alacsonyabbra, vagy magasabbra megy akkor ugye változik a légnyomás, és ezt sok ember a dobhártyája feszülésén érzékeli, ami olyan pottogó is tud lenni. ;)
::offtopic:: [/quote]

Hello!

Köszi. Már értem. Nekem nem szokott pattogni, csak bedugul olyankor.

A yard és láb átváltásokban mindeni ilyen jól otthon van, vagy csak azok, akik utaznak, vagy angolszász vagy mittoménmilyen területen élnek?
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2005.06.14. 18:54

[quote]Hrvatska írta:

Ha ez ember alacsonyabbra, vagy magasabbra megy akkor ugye változik a légnyomás, és ezt sok ember a dobhártyája feszülésén érzékeli, ami olyan pottogó is tud lenni. ;)
::offtopic:: [/quote]

OFF
Nekem is szokott lenni fülpattogás, néha eléggé zavaró...
ON

Egyébként én is jobban szeretem, ha nincs szakmai szöveg... ::grin:: Azokat nem is igazán értem, emiatt hülyének érzem magam! ::grin::
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.06.14. 08:35

(23/25.)

18. nap
szeptember 5.
Seattle, Graceland

Délután kettõkor érkezünk meg Seattle-be. A bejelentkezés a szállodába nehézségekkel jár, mert mindkét turnémenedzserünk San Franciscoban tölt egy szabadnapot. A recepciós srác hitelkártyát kér, de miután elmagyarázom a helyzetet, szerencsére ad szobákat. Vagyis igazából szobát, mert csak egy áll készen.

Az 1400 km buszozás miatt olyan büdös vagyok, hogy szégyellem magam. Úgy döntöttem, hogy elmegyek a Lullacry-os fiúkkal lecsekkolni, hogy milyen koncerthelyszín ez a Graceland. Megkérem a szálló bejárati portását, hogy mutassa meg a térképen, hogy hol van a hely. A fickó elneveti magát azzal, hogy ahhoz nem is kell térkép. Az ajtóban balra, a sarkon balra és egyenesen 100 yardra van. Az ördögbe a yardokkal. Na jó, 1 yard az 0,9144 méter, tehát a távolság jó 91 méter 44 centi.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.13. 20:08

[quote]Arra_Sails írta:

Sziasztok!

Ezt a fülpattogást nem értem. Honnan tudja? Nekem még nem volt ilyenem. Valaki magyarázza el, légyszi. ::happy:: [/quote]

Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.06.13. 20:00

Sziasztok!

Ezt a fülpattogást nem értem. Honnan tudja? Nekem még nem volt ilyenem. Valaki magyarázza el, légyszi. ::happy::
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2005.06.13. 19:33

[quote]kulkuri írta:

(22/25.)

17. nap
szeptember 4.
Utazónap Seattle-be.......
[/quote]

végre ebben nem volt annyi szakmai szöveg ::laughing::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.06.13. 08:48

(22/25.)

17. nap
szeptember 4.
Utazónap Seattle-be

840 mérföld a nyugati part mentén. Utazás közben filmeket nézünk. Ma négy egész estés film lement. A vadon közepén megállunk egy kaszinónál, ahol Elton nyer 10000 dollárt, vagyis ötször nyer jackpotot egymás után. A srác játékát nézve észre lehet venni, hogy nem elõször ül a gépek elõtt. Kimi leméri, hogy milyen gyorsan megy át a játékautomatán 100 dollár: 1 perc 40 másodperc alatt. Végül Eltonnak 8000 dolcsija marad meg a nyereménybõl. Soha rosszabb napidíjat, bár feltételezem, hogy Don elég pénzt hagyott már ott ilyen helyeken.

A fülem pattogásából következtetek arra, hogy az éjszaka során nyilvánvalóan egy hegységen kelünk át.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.12. 16:30

[quote]kulkuri írta:

Hollywood kellõs közepén igencsak finn hangulatot csináltunk. [/quote]
Ezt úgy el tudom képzelni! ::rotfl::

Egyébként nagyon olvasmányos a fordítás! ::applause::
"Nem igaz, hogy a jó nem győzedelmeskedhet a gonosz felett. Csak az angyaloknak is úgy kellene szerveződniük, mint a maffiának." - Kurt Vonnegut
Máxem
Gyakorlott

» 2005.06.12. 08:27

(21b/25.)

Amint van idõm, megkérek valakit, hogy hívja fel a HOB-ot. Senkit sem lehet elérni. Aztán bevillan: a finn barátaim! Felhívom Pete Korpelát, aki készségesen bevállalja, hogy elhozza a rackemet. Huh. Belátom, hogy nincs értelme megpróbálni utánunk küldeni. Már csak egy koncert van hátra. Tehát vissza kell küldeni DHL-lel egyenesen Finnországba.

A Slim's-ben 2x15" JBL + kürt van, a mélynyomó 2x 18". Ezekbõl dupla szett, mindkét oldalon. Soundcraft Vienna és a többi keverõcucc a terem hátsó sarkában. Rohadtul visszhangzik. A hangfalak rosszul vannak felállítva, a magasnyomók nem hallatszanak elöl. A helyiek hozzá nem értése, vagy talán szebben hangzik úgy, hogy hanyagsága, már többször elõjött ezen a körúton. Senkinek sem jutott még soha az eszébe, hogy a színpad elõtti rész is fontos? Pár kivételtõl eltekintve, ezt a dolgot teljesen elfelejtik errefelé. Amikor megpróbáltam valakit megkérdezni errõl, rendszerint nem kaptam választ. Finn technológia kell a világnak! Itt sok tennivaló akadna!

Megint deja-vu érzés: a koncert elején a helyi hangtechnikus elmegy valahová, és már a második számnál, a Planet Hellnél Marco hangja elkezd szétesni! Hát ezt nem hiszem el! Megint a kompresszor. Megint mászhatok a keverõpult mögé, hogy kicseréljem az ének-kompresszort. És ez a fickó is csak egy fél óra múlva jön vissza megkérdezni, hogy minden oké-e. Meglehetõs hangsúllyal válaszolom, hogy nem igazán! Hát már mindent magam kell, hogy csináljak?
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.11. 12:31

Hú, ez az egész kezd izgalmas lenni. Olyan mintha vmi kalandregényt olvasnék. ::nailbiting::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.06.11. 09:15

(21a/25.)

16. nap
szeptember 3.
San Fransisco, Slim's

Indulás San Franciscóba. A dohányzó-busz sofõri posztjára Elton öccse érkezett. Egy tipikus turnéutazásnak nézünk elébe, egész úton alszok és a Slim's nevû klub elõtt ébredek fel. Legalább egyszer idõben érkeztünk. A korábbi késések vajon azért voltak, mert Don nem bírta a gyûrõdést? Amennyire tipikus volt az utazás, annyira nem láttam semmit San Franciscoból, a Golden Gate-rõl nem is beszélve.

Elkezdõdik a cuccok kipakolása, én természetesen a dobok összerakásával kezdem. Amikor egyben van, indulok hogy megkeressem a saját rackemet, és odavigyem a keverõpulthoz, de... Hol a rack? Biztosan (és remélhetõleg) ott csücsül a los angelesi House of Blues elõfokánál. A p...ba! Úgy látszik mindent magamnak kell ellenõriznem. De ha egyszer az elõzõ esti kérdésemre olyan világos választ kaptam, így fel sem merült bennem a lehetõség. Rövid pánikolás után cikáznak a gondolataim. Hogyan juttassam a racket a HOB-ból Friscóba? Ugyanis péntek este van, és LA-tõl elég nagy a távolság. A fõ dolog azonban a ma esti koncert, és hogy hogyan hozzuk ki Tarja hangját egy szimpla kompresszorral.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.10. 09:29

(20/25.)

A koncert elején a hangosítás helyi felelõse kimegy egy "cigiszünetre", ami több mint félórásnak bizonyul. Finnországban ahhoz szoktam, hogy a játéktérrõl nem szökik el az ember több szám erejéig... Marco éneke már a második számnál szétesik, mintha valamilyen gate-en át jönne. A hibát az egyik kompresszorban fedezzük fel, amit ki kell cserélni. És gyorsan. Így hát rámászok a Midasra és próbálok nyújtózni az insert-aljzatok felé. Már hason csúszok a keverõpulton, amikor végre sikerül a mutatvány. Az egész folyamat állítólag 20 másodpercig tartott, bár én úgy éreztem, hogy legalább egy szám ideje alatt küzdöttem vele. A barátom hamarosan vissza is ért és megkérdezte, hogy volt-e valami gond. A koncert után meg is osztottam vele a gondolataimat.

Ville már Phoenixben elhagyott minket, ezért most az én munkakörömbe tartozik a dobok felállítása és szétszedése. Így a koncert befejeztével rögtön össze is raktam a saját effect-rackemet és megmondtam a bolond kollégának, hogy ezt be kell pakolni az utánfutóba.

Aztán kezdem szétszedni a dobokat. Sosem volt igazán gyakorlatom benne, így a munka kissé lassan halad. Tommi az utánfutóhoz vitte a dobozokat, és mikor az utolsó dob is a kocsiba került megkérdeztem, hogy minden be lett-e pakolva. Igenlõ válasz. Másnap kiderül, hogy ez mégsincs egészen így...
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.09. 08:20

(19/25.)

További finn zenészekkel találkozunk: a szauna Los Angeles tamperei erõsségének, Antti Kotikoskinak a lakása mellett van. Milyen hülyeség, hogy a világ végén is ismerõsökbe tud botlani az ember! Mindhárom zenésszel turnéztam már Finnországban és az is döbbenetes, hogy ott õk nem is ismerték egymást. Ezek az emberek Kaliforniában találkoztak elõször. A finn tulajdonban levõ szaunát több évtizeddel ezelõtt építették, és a falon levõ képek a korábban idelátogató hírességeket mutatják be. Ezeken a padokon szaunázott többek között Humphrey Bogart és Tina Turner. És a meglepetések sorának nincs vége. A kezünkbe kerül a szalmiák-ízesítésû pálinka is. Hollywood kellõs közepén igencsak finn hangulatot csináltunk.

15. nap
szeptember 2.
Los Angeles, House of Blues

Reggel, miután felébredtem, meghívtak úszni a szálloda tetején levõ úszómedencébe. A nap a fejünk fölül tûzött ránk, úgyhogy én, akinek szó szerint fehér a bõre, bõ két órán át lelkesen lófráltam minimális öltözékben. Mondanom sem kell mi történik ilyenkor: leég az ember. Ha csak egy pólót felveszek, már az is fáj egy darabig.

A klubban ugyanaz a deja-vu érzés kerít hatalmába: a felszerelés és a berendezés kis eltérésektõl eltekintve tök ugyanaz, mint a korábbi House Of Blues helyeken.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.08. 08:09

[quote]Vadalma88 írta:

Ezer ::hug:: a fordítónknak! Nagyon jó h ezt csinálod :D [/quote]
Köszi nektek, ez inspiráló.

(18/25.)

14. nap
szeptember 1.
Köztes nap Los Angelesben

Elton közli velünk, hogy Don holnap hazamegy. A busz persze marad, csak a sofõr változik. Ez azért jó hír, mert a dohányos buszban utazók bejelentették, hogy õk aztán sehova sem mennek, ha Don vezet. Azzal is fenyegetõztek, hogy repülõvel mennek a következõ helyszínre. A sofõr állítólag kiborult a reggelinél, amikor meghallotta hogy hazavezényelték. De mit tehetünk, ha a biztonságunk forog kockán.

Felhívtam egy régi gitáros barátom, Pekka "Pietu" Rintalát, aki már 15 éve híres zenész Los Angelesben. A seinäjokiból származó gitárvirtuóz megígérte, hogy értem jön a szállodába és megyünk egy kört a városban. Egy másik ismerõs is jött vele, Pete Korpela dobos. Egy kis autókirándulás Hollywood körül, melynek végére a fiúk egy kis szaunázást ígértek. Hogyan? Finn szauna Hollywoodban?!
kulkuri
Gyakorlott

ElőzőKövetkező