Finnországi cikkek

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2009.04.03. 17:15

üdv!nem tudom érdekel-e valakit két eladó jegy a holnapi koncertre? ma folyamatosan felnézek, hogy ha valaki szeretné megvenni akkor írjon és egyeztetünk
Noire
Újonc

» 2006.12.22. 22:47

Jajj de jó, végre:) Már nagyon örülnék neki. Jujj de jó. Remélem minnél hamarabb találnak valakit...olyan izgi. Annyira szeretném, ha végre sikerülne! Mindannyiunknak nagy megkönnyebbülést okozna, hisz ezt az üzenetet hordozná: a zene tovább él, és megéri ebben a kegyetlen világban maradni! Megyek is, áldozok 5 bárányt meg egy kecskét, hogy biztosan sikerüljön!:)
I'm the cancer
TheUser
Újonc

» 2006.12.15. 15:22

[quote]Sanna
...

A lényeg: januárban befejeződik az énekeskeresés.

[/quote]Hurrá-hurrá! ::rule:: Mindjárt itt a január! ::grin::
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2006.12.15. 14:33

[quote]Sanna

Suomi24.fi -n találtam ezt a rövid hírt...

[/quote]Köszi, kiraktam Nightwish.hu főoldalra!
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2006.12.15. 01:15

[quote]Lasse
Elég elnézni a hivatalos honlapra. Ott sok nyelven olvashatja az ember. :D[/quote]Nekem spec jelenleg nem akar semmi áron bejönni a hivatalos honlap. Pedig úgy elolvastam volna.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2006.12.14. 23:35

[quote]Sanna

Suomi24.fi -n találtam ezt a rövid hírt:

Solistihaku päätyy tammikuussa

Nightwish-yhtye ilmoitti ottavansa solistihakemuksia vastaan 15. tammikuuta saakka. Löytyykö Nightwishille laululaja, jolla olisi "ulkonäköä, karismaa, rohkeutta, englanninkielen hyvää lausunta- ja puhetaitoa sekä tietenkin aimo annos ääntä"?

Majd valaki lefordítja, vagy megpróbálok összeszenvedni valamit.

[/quote]Elég elnézni a hivatalos honlapra. Ott sok nyelven olvashatja az ember. :D
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2006.12.14. 19:30

Suomi24.fi -n találtam ezt a rövid hírt:

Solistihaku päätyy tammikuussa 

Nightwish-yhtye ilmoitti ottavansa solistihakemuksia vastaan 15. tammikuuta saakka. Löytyykö Nightwishille laululaja, jolla olisi "ulkonäköä, karismaa, rohkeutta, englanninkielen hyvää lausunta- ja puhetaitoa sekä tietenkin aimo annos ääntä"?

Majd valaki lefordítja, vagy megpróbálok összeszenvedni valamit.

Toivo on vain ensimmäinen askel tiellä pettymysten.
Sanna
Gyakorlott

» 2006.07.27. 16:11

Lécci segítsetek!!!

Szeretnék képet Marceloról vagy esetleg Tarjáék esküvőéről.

Virulnék neki!!! ::eyelash:: 

Kuoleman enkeli
Haladó

» 2005.12.04. 20:17

::offtopic:: ::grin:: -olyan mogorva az off topic emoticon, hát gondoltam teszek hozzá egy vigyorgót. ::happy::

Nem tudja véletlenül valaki honnan lehet letölteni a Szlovákiai koncert videóját?

Vagy esetleg a Helsiki-i koncert videóját?

[i]Szerk by Doki. Sokadszorra. [/i]

Ejo
Újonc

» 2005.11.12. 20:41

Nekem az furcsa, hogy igaz, hogy egy feleség, de nem szabad szerintem ennyire a férjére támaszkodnia valakinek. Mert szinte minden mondatban ott a Marcelo, vagy férjem szócska. Persze szereti ez nem vitás, csak nem veszi azt észre, hogy teljesen a férje irányítja és õ már nem is szólhat a saját életébe egy szót sem, hogy mi mikor történjen.

Egyébként szép lett a fordítás! ::applause::
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2005.11.12. 16:22

[quote]Pendolino írta:

Egy dologra nem tért ki, mégpedig arra a kijelentésére, hogy: "nincs többé szükségem a Nightwishra". Gondolom ezt nem tudta volna kimagyarázni... [/quote]

Valahol olvastam egy angol fordítást, hogy azt csak indulatból mondta, nem komolyan, és hogy nem gondolta, hogy ennyire megmarad Tuomasban. Vagy ilyesmi. Megkeresem...
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2005.11.12. 16:16

Egy dologra nem tért ki, mégpedig arra a kijelentésére, hogy: "nincs többé szükségem a Nightwishra". Gondolom ezt nem tudta volna kimagyarázni...
Tú förti ól dö tájm!
Pendolino
Gyakorlott

» 2005.11.12. 16:10

[quote]kulkuri írta:

Hogy a fordítás mellett a véleményemet is mondjam, ezeket a szavakat Tarja egy színészi produkcióval egybekötve adta elõ, és sokkal inkább úgy tûnik, hogy a sértettség beszél belõle, mint az õszinteség. Talán ezért is van az, hogy a Keskisuomalainen cikke cinikus hangvétellel szétcáfolja õt. De lehet, hogy tévedek.
[/quote]
Tökéletesen egyetértek. Szerintem meg kéne pályáznia valami színésznõi posztot is valami énekes darabban... Kezd egyre negatívabb véleményem lenni róla. Ettõl függetlenül mint énekesnõt, elismerem, és természetesen nyomon követem a pályafutását.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.11.12. 15:45

Hogy a fordítás mellett a véleményemet is mondjam, ezeket a szavakat Tarja egy színészi produkcióval egybekötve adta elõ, és sokkal inkább úgy tûnik, hogy a sértettség beszél belõle, mint az õszinteség. Talán ezért is van az, hogy a Keskisuomalainen cikke cinikus hangvétellel szétcáfolja õt. De lehet, hogy tévedek.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 14:58

(12/12.)

A sajtótájékoztató még folytatódott ezután egy rövid ideig, és szó volt Tarja jövõbeni terveirõl, de egyenlõre nincs jó felvételünk errõl. Tarja azonban elmondta, hogy nem akarja elfelejteni a metál-elemeket a jövõbeli munkája során sem, mint ahogy a kemény gitárokat és az ennek megfelelõ zenét is hallani fogjuk vele együtt a lemezeken.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 14:45

(11/12.)

- Ilyen esetek állandóan történtek, és nem is volt erõm folyton mindezek közepette élni. Igazán messzire elmentünk ezzel az egész szótlansággal kapcsolatban. A hírnév azonban nagy mértékben nõtt, ezért még a szabad napok sem voltak igazi szabadnapok, hanem sok promóciós munkát is kellett csinálni, és bejelentettem a bandának, hogy ezekbõl a feladatokból egy kicsit talán más is kivehetné a részét, mert az én energiám kezd fogyni. Azonban ezek a kérdések állandóan a levegõben voltak, és én mindig is akartam tudni a dolgokról, hogy milyen körülmények között fogunk turnézni, satöbbi, mert már az is segített volna, ha tudom milyen viszonyokat kell elviselnem. Például a backstage környezetben a dohányzás volt egy kérdés, mert képtelen voltam magam gondoskodni errõl az egészrõl, és ezt kezdetben még tiszteletben tartották. Biztosítottak saját szobát is, ahol át tudtam öltözni és melegíthettem a hangom, amit nem olyan kellemes hallgatni és az ember nem akarja olyan nyilvánosan csinálni. Tehát szükség volt ezekre a különféle dolgokra. A férjem segített mindezekben, hogy legyen öltözõ a koncerteken, de sajnos ez nem túl sok helyen fogadott készen. Ez alatt azt értem, hogy mennyire elfelejtették a dolgokat, miközben sok más zenész hangszervezérlõi ott álltak készen és jó állapotban a színpadon. A mi koncertünkhöz hozzátartozott, hogy átöltözöm, és ezt nem tartották fontosnak, pedig a fellépéshez nekem alapvetõen nem is volt másra szükségem, mint egy mikrofon. A férjem segített ebben, éppúgy ahogy másokkal is ott van a technikusuk, és nem is volt ebben olyan nagy különbség, de nem kellett volna ilyen nagyon felhánytorgatni.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 14:13

(10/12.)

- Ekkor megint ott kötöttünk ki, hogy kénytelen voltam lefékezni a koncertek ütemét, mert számomra a csapat sikere és hírneve, amelynek a megteremtésén valamennyien dolgoztunk, nem adott okot arra, hogy kész legyek veszélyeztetni az egészségemet. A viszonyok észrevehetõen javultak, de még mindig fennállt az, hogy én énekeltem és megvoltak ennek a korlátai. Ezek a dolgok már majdnem egymás ellen hatottak, és kedvem sem volt már aggódni olyan dolgok miatt, amiket megbeszéltünk annak idején, és ez persze frusztrációval járt, hogy nem fogom bírni. Próbáltam kapcsolatot teremteni, próbáltam maileket küldeni arról, hogy amiatt kerültünk megint ebbe a helyzetbe, hogy semmit sem közölnek másokkal és ilyen sokat koncertezünk. Hogyan tervezhettem volna meg a magánéletemet, amikor hirtelen közlik velem, hogy jövõ héten koncert lesz itt és itt, pedig én is ugyanúgy megtervezem a magánéletemet, mint bárki más. Az ilyen bejelentések néha váratlanul jöttek és érintettek és errõl volt szó annaál az osloi koncertnél is, amikor minden jegyet eladtak, mielõtt nekem szóltak volna róla. A koncertet mégis megtartottuk és én énekeltem ott, nem volt ebben semmi tisztázatlan. Ebben az értelemben úgy érzem, hogy nem bántak velem nagyon szépen, ha el sem mondják nekem a dolgokat. Aztán még nyomás alá is helyeznek, hogy kötelezõ megcsinálni, amit egyszer elvállaltunk. Valóban a közönség kedvéért turnézunk, de nem ez az egyetlen oka a turnézásnak, és [...]. Osloban is egy barátomnál laktunk, miközben a csapat többi tagja közvetlenül a koncert után visszautazott Finnországba, mert valakiknek meg voltak szervezve a dolgok, valakiknek pedig nem, úgyhogy a többiek távozása után én és Marcelo egy barátomnál maradtunk.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 12:31

Kulkuri,örök hála! ::hug::
Ejo
Újonc

» 2005.11.12. 11:36

(9/12.)

- Amikor a Nightwishbeli munkámról beszélünk, sohasem gondoltam úgy rá, hogy feláldoznám magam. Kilenc évig énekeltem ebben az együttesben, jó és rossz idõk során, de sohasem volt szó olyanról, hogy feláldozom magam. Nem is lennék képes így gondolkozni róla. Hálás vagyok azért, amit ettõl a zenekartól és a zenéjétõl kaptam. Például azért, hogy annak ellenére, amennyire én ismertem a metálzenét, mennyire elfogadtak engem ebben a világban és milyen jó érzés volt nekem, amikor egyre jobban kezdtem megérteni, hogy mirõl is szól ez a heavy metál. Egy idõben olyan sok minden volt, amirõl egyáltalán semmit sem tudtam, azt sem tudtam, mibe cseppenek bele, és mindenkivel ez volt a helyzet. Én nem írom alá azt, hogy csak egyedül változtam volna meg olyan nagyon mindezen események ideje alatt, mert valamennyien megváltoztunk és tinédzserekbõl felnõttekké váltunk. A világ megváltoztatja az embereket. Ezek a problémák olyan nagyok voltak, és ha egyszer képtelenek voltunk megbeszélni a dolgokat, csak rosszabbodott. Már a Century Child után is kétségek között voltam, hogy folytassam-e az együttesben, vagy elkezdjek-e csinálni valami mást. Akkor a férjem, Marcelo mellém állt és igazán rámutatott a pozitív dolgokra, például arra, hogy már éppen megtanultam énekelni ennek az együttesnek a zenéjét, és megtanultam élvezni ezt az egészet. Ezek után jobban élveztem a koncerteket, több év után újra. A zene és az emberek az egész világon voltak a legfontosabb dolog mindnyájunknak, és emiatt elhatároztam, hogy folytatom, erõt gyûjtök akárhonnan is szükség esetén, a bátorításból és a körülöttem levõ emberektõl.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 11:13

(8/12.)

- Ezeket a dolgokat megbeszéltük a gyûléseken, de amikor úton voltunk, nem beszéltünk róla. A helyzet igazából abból a szempontból is feszült volt, hogy a Century Child megjelenésekor ugyanaz az állapot köszönt vissza, ami a Wishmaster idejében is kialakult. Visszajött ugyanaz a rossz érzés, és még azokkal az emberekkel sem voltunk képesek ezt tisztázni, akikkel kapcsolatban álltunk. Azonban az a tény, hogy a zenekar sikeres lett és a Century Child sikeres lett, nem csak a rossz állapotot mutatta. Ezek remek pillanatok voltak, a Century Child már nagyon sok lehetõséget megnyitott elõttünk, és igazából nagyon szép idõket éltünk. Volt lehetõségünk nagy helyeken fellépni és választhattunk, mit csináljunk meg. A rajongók az egész világon és Finnországban bátorítottak minket, nem is bírtunk volna enélkül ilyen sokat csinálni. Számomra is ezek voltak a legfontosabb dolgok egész idõ alatt, a némaság és más dolgok közepette, amikor az információk abszolút nem jutottak el hozzánk. Tényleg sajnálatos volt, hogy sokszor senki sem tudott semmirõl és egyszer csak kapom a hírt, hogy öt perc múlva tévészereplés lesz. Egy másik nagyon nagy ügy az volt, hogy mennyire hangsúlyoztam, hogy akarom tudni, hogy mit fogunk csinálni és javítani a zenekaron belül, a turnékon és egyebekben, mielõtt csinálnánk. Akartam tudni, hogy mi következik. Ha már új szerzõdést tervezünk a lemezkiadóval, akkor tudni szeretném, hogy az mit tartalmaz, mielõtt leteszik elém.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 10:44

(7/12.)

- Levontuk a következtetést, hogy van ez a két csoportosulás, és ebbõl kiindulva kell jóérzéssel csinálni mindent. A dolgok tényleg javultak ettõl, és elkezdtünk turnézni, lemezt felvenni. A szívemben azt éreztem, hogy mindenki a maximumot adja, de aztán megint elõtérbe került a párbeszéd hiánya. Hogy mitõl változik meg az ember, azt nem tudom megmondani, nem is tudom megmondani senkinek, hogy valakinek változnia kellene, bár néha a viták közepette bárkinek mondhat ilyet az ember. Így volt a zenekarban is, hogy a párbeszéd hiánya csak folytatódott és folytatódott és ez problémákat szült, különösen a kemény és nehéz turnék idején. Az volt ebben a nehéz, hogy Kiteeben megállapodtunk a koncertek gyakoriságáról és egyebekrõl, hogy nem csinálunk három koncertet egymás után, mert az megterhelõ a hangomnak. Nekem nem volt magától értetõdõ, hogy a hangom ugyanúgy fog mûködni mindegyik napon és emiatt sokat kellett dolgozni a turnék alatt. Azt megmondom, hogy ha ezekrõl a bizonyos dolgokról nem állapodtunk volna meg, akkor már nem lenne ilyen hangom. Ha igent tudtam volna mondani minden egyes felkérésre, akkor már nem lenne hangom. Mivel énekes vagyok, és olyen iskolát végeztem, ahol minden nap azt hallottam, hogy oda kell figyelni a hangunkra, ezért ezeknek a profiknak a szavai nehezedtek rám azokon a turnékon, amikor kénytelen voltam nagyon megterhelni a hangomat. Öthetes turnék voltak, amelyek során volt három koncert, egy szabadnap, három koncert, egy szabadnap, és így tovább. Ezek a banda minden tagjának nehezek voltak, nem csak nekem.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 10:35

[quote]gilloth írta:

Kulkuri: nagy köszönet........... :) :)
Azt hiszem, mások nevében is mondhatom) [/quote]

Persze-persze... csak nyugodtan! ::happy::
"Az életben két út van: az egyik az alkoholizmus, a másik járhatatlan..."
bpilot
Haladó

» 2005.11.12. 10:15

(6/12.)

- Én mindig is úgy éreztem, és nem tudom hogy végsõ soron ez honnan ered, de igazából sohasem voltunk képesek semmirõl sem beszélni. Már a Nightwish kezdeti idõszakában is ismertük egymást, és mindez olyan helyzethez vezetett, hogy nem volt mirõl beszélnünk és ez egyfajta lavina-effektust eredményezett, amivel csak együtt kellett élni. Félénk emberekként voltunk ebben a helyzetben, és talán az is közrejátszott, hogy tiszteltük egymást. Így nem tudtunk odamenni a másikhoz, és megmondani, hogy a dolgokat így és így kellene csinálni. Tuomasnak azonban megfelelt, hogy ilyen feltételekkel és kikötésekkel folytassuk a lehetõségek szerint. Ebben az idõszakban az volt a legfontosabb pont, hogy mindketten a zenélésre akartunk koncentrálni, és nem a zenén kívül álló üzleti dolgokra. Szükségünk van olyan emberekre, akik segítenek nekünk és Tuomas elhatározta, hogy segítségül hívja egyik jó barátját, és ily módon személyes elõszeretetét is kifejezi azért, hogy a zeneírásra koncentrálhasson. Ebbõl a barátból és az õt körülvevõ emberekbõl alakult ki a menedzsment. Én ugyanakkor nem tudtam összeszedni a gondolataimat, vagy nem is igazán bíztam abban, hogy a dolgok javulni fognak, hogy egyszer is felszólaljak. Azt akartam, hogy a férjem segítsen ebben és támogasson az ügyekben, ezért választottam éppen Marcelot, mert ez teljesen természetes. Válsághelyzetben az ember segítséget vár és azt általában a közelségében keresi, vagyis az apa, báty, férj vagy hasonló személytõl. Bárki lehetett volna, de már azért is a férjemet választottam, mert benne már akkor is megvolt az üzleti érzék, mielõtt a Nightwisht egyáltalán megalapították volna.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.11.12. 03:02

Kulkuri: nagy köszönet........... :) :)
Azt hiszem, mások nevében is mondhatom)
"Légy őrült lázadó /
vagy csendes partizán /
Csak a játék igaz legyen /
valódi a mutatvány"
gilloth
Újonc

» 2005.11.11. 22:46

(5/12.)

- Ez ahhoz a ponthoz vezetett, hogy Németországban hallottam az esetrõl, ahol egy jóbarátom hívott fel, és elmondta, hogy a Nightwish története most befejezõdik. Vagyis rajta keresztül hallottam az egészrõl, és nem közvetlenül, de késõbb azt is hallottam, hogy Tuomas folytatni akarja, és semmiképpen sem akarja az egész elvégzett munkát kidobni a kukába. Voltak bizonyos feltételei, változásokat akart, és az egyik változás az volt, hogy Saminak el kellett mennie, ugyanis nem volt már képes együtt dolgozni vele. Errõl is Németországban hallottam. Elhatároztam, hogy a dolgot Tuomastól is hallani akarom és ezt meg is tettük a férjemmel. Beszéltünk arról, hogyan könnyíthetjük meg ezeket a dolgokat, mivel a Nightwish a metálzenei porondon már olyan státuszt szerzett a világon, ami miatt ez fontos. Elhatároztuk, hogy túl nagy turnékat nem fogunk tartani olyan kemény tempóban, mert ez ahhoz vezetett, hogy az egész zenekar szenvedett miatta. Próbáltuk mindannyiunk számára a lehetõ legmegfelelõbbé tenni a viszonyokat.

(folyt. holnap)
kulkuri
Gyakorlott

Következő