Ki lesz az új énekesnő?

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2013.05.05. 15:05

A nightwish.com fórumán nyertem egy sorsoláson: holnap este chatelhetek Floorral. Ha van kérdésetek, amit feltennétek neki, szívesen továbbítom. Az értesítő mailben sajnos kikötötték, hogy nem kérdezhetem őt sem Anette-ről, sem arról, hogy csatlakozik-e végleg a bandához. Ha van valami más jó ötletetek, szívesen várom. Nekem az izgalomtól nem jut hirtelen eszembe semmi.
Leinikki
Újonc

» 2012.11.13. 23:38

http://www.youtube.com/watch?v=ZitbwzJE ... creen&NR=1

Lassan szerelmes is leszek ebbe a nőbe.:)
Panza
Újonc

» 2012.11.13. 22:50

Most nézem, hogy Floor honlapján a jövő augusztusi Wacken Open Air Nightwish koncert is benne van a kalendárban. Úgy legyen!!!!!
Panza
Újonc

» 2012.11.09. 11:16

materichard írta:http://www.iltasanomat.fi/toosatv/art-1288514697245.html
szerintem ez a mezőny idáig a legerősebb ;)

Best of ever :D
Ez lehet a finn Hónaljmirigy? :D
Elen
Újonc

» 2012.11.09. 09:00

http://www.iltasanomat.fi/toosatv/art-1 ... 97245.html
szerintem ez a mezőny idáig a legerősebb ;)
materichard
Újonc

» 2012.11.08. 14:54

Elen írta:
Panza írta:Sziasztok!
Valószínűleg sokakat bánt majd a véleményem, de akkor sem kertelek vele. Számomra Anette egy középszerűnél is gyengébb énekesnő. Egyszerűen nincs benne semmi ami az átlag fölé emelné. Az nem elég, hogy kedves, aranyos. A DPP is messze alulmúlja a korábbi színvonalat. Szóval én cseppet sem bánom a távozását. Nem szeretném bántani szegényt, mert emberileg sajnálom. Viszont vele a Nightwish csak egy volt a rengeteg jó zenekar közül.
Azon meg csak mosolygok, hogy jónéhány vélemény szerint Floor hangja visszalépés lenne, meg hogy nem tudná elénekelni az Anette dalokat. Bár olyan jellegtelenül valóban nem. Én egy Floor kaliberű hanggal, színpadi megjelenéssel, energiával tökéletesen elégedett lennék.
Hangsúlyozom, hogy ez egy vélemény.

Hát ez abszolút az ízlések és pofonok kategória. Szerinted a közepesnél is gyengébb, mások szerint nagyon jó. Szerinted a DPP alulmúlja a korábbiakat, szerintem a legjobb albumuk. Stb, stb :)
Szerintem meg ha akkora nagy durranás Floor, akkor egy (szerinted) 'közepesnél is gyengébb énekesnő' hangbéli teljesítményét simán kéne hoznia. De nem tudja hozni. Persze, ettől még lehetne sokkal rosszabb választás Floor-nál. De sokkal jobb is!

Pontosan így van. Ízlések és pofonok. Szerinted nem tudja hozni azt a színvonalat, szerintem meg mindenben százszor jobb. Kár is ezen vitatkozni. Neked ez, nekem meg az. Ízlések és pofonok.
Panza
Újonc

» 2012.11.08. 11:08

Panza írta:Sziasztok!
Valószínűleg sokakat bánt majd a véleményem, de akkor sem kertelek vele. Számomra Anette egy középszerűnél is gyengébb énekesnő. Egyszerűen nincs benne semmi ami az átlag fölé emelné. Az nem elég, hogy kedves, aranyos. A DPP is messze alulmúlja a korábbi színvonalat. Szóval én cseppet sem bánom a távozását. Nem szeretném bántani szegényt, mert emberileg sajnálom. Viszont vele a Nightwish csak egy volt a rengeteg jó zenekar közül.
Azon meg csak mosolygok, hogy jónéhány vélemény szerint Floor hangja visszalépés lenne, meg hogy nem tudná elénekelni az Anette dalokat. Bár olyan jellegtelenül valóban nem. Én egy Floor kaliberű hanggal, színpadi megjelenéssel, energiával tökéletesen elégedett lennék.

Hát ez abszolút az ízlések és pofonok kategória. Szerinted a közepesnél is gyengébb, mások szerint nagyon jó. Szerinted a DPP alulmúlja a korábbiakat, szerintem a legjobb albumuk. Stb, stb :)
Szerintem meg ha akkora nagy durranás Floor, akkor egy (szerinted) 'közepesnél is gyengébb énekesnő' hangbéli teljesítményét simán kéne hoznia. De nem tudja hozni. Persze, ettől még lehetne sokkal rosszabb választás Floor-nál. De sokkal jobb is!
Elen
Újonc

» 2012.11.08. 05:02

Sziasztok!
Panza
Újonc

» 2012.10.26. 15:28

Arra kíváncsi leszek nagyon, hogy kit fognak választani. Nem vagyok benne biztos, hogy örülnék, ha Floor maradna. Nagyon jó hangja van, eléggé attraktív is, viszont szerintem nem a Nightwish-ba való: ez a "szexuálisanvonaglokmiközbennéhanéhaheadbangelek"-dolog valahogy nem oda való. Hangilag pedig visszalépés lenne. Tipikusan ez az újramelegített káposzta esete:forduljunk vissza kicsit a Tarjás korszakhoz.Szerintem vele semmi újat nem tudnának nyújtani, azon felül, hogy elég jól elénekli mindkét énekesnő számait.
Remélem találnak egy megfelelő új énekesnőt, meg azt is hogy Tuomas megtanulja megbeszélni a dolgokat az emberekkel.
gothicvampir
Újonc

» 2012.10.14. 18:22

Nos, akkor beszélgetek tovább magammal :)
Palex-nek hála, rábukkantam a youtube-on egy fantasztikus hangú finn lányra, akinek kezdő zenekara van, hasonló stílusban, szabadidejében Nightwish-t is énekel, és szerintem igen kellemes, amit csinál. Három példa, az első a Taikatalvi, a második a Last Ride of The Day, a harmadik a saját zenekarának, az Escape-nek a dala.

Érdemes meghallgatni.
http://www.youtube.com/watch?v=kUESfwbNM1U
http://www.youtube.com/watch?v=iK-CR7rYVmo
http://www.youtube.com/watch?v=6Pp76q1LYX8&feature=plcp

Ráadásnak a Kuolema Tekee Taiteilijan.
http://www.youtube.com/watch?v=oxgOSsIzIFs&feature=plcp
Elen
Újonc

» 2012.10.11. 10:11

Ma belefutottam a youtube-on egy egészen tisztességes Higher Than Hope-ba, amit Floor énekel. Vagy már csak kezdek beletörődni, hogy a jövőben vele együtt fogom szeretni a NW-t? Na, majd a pszichológus megmondja :D

http://www.youtube.com/watch?v=jeDdXxgxFwE
Elen
Újonc

» 2012.10.09. 20:50

mazsola írta:
Elen írta:Nos, bár egyelőre Floor nevén kívül csak rajongói találgatások vannak (tudtommal persze), azért beleszólok.
A kérdés az, hogy stílusban merre megy tovább a Nightwish? Mit jelent a kezdetekhez való visszatérés? Kérdés az is, hogy most a stílushoz fognak embert keresni, vagy az emberhez (mondjuk Floor-hoz) stílust?

(Szerintem elég nehéz lesz elválasztani ezt a topicot a Floor-ról véleményt alkotó topictól. De majd erőltetjük az odafigyelést.)

ON: annak idejen Tuomas azt mondta, hogy az Angels Fall First kozel all hozza nagyon. talan erre utalt a konceptalbumra vonatkozo megjegyzesevel az interjuban, amit aprilisban adott moeskonak.

OFF: nagyon megkoszonom az odafigyelest. kicsit zavart, hogy Anette topicja lett szetoffolva. pont a nehez szetvalasztas miatt (es a phpbb forum bugossaga miatt) nem tudtam megoldani, hogy athozom ide az idevonatkozo megjegyzeseket.

Valamilyen szinten nehéz megoldani a gyakorlatban azt, hogy amikor Anette távozásán búsongunk, és felmerül a 'hogyan tovább?' kérdése, akkor precízen válasszuk szét a dolgokat, hiszen egyikből következik a másik. De mondom, igyekezni fogunk.

A konceptalbumra vonatkozó válaszodat köszi, nem jutott eszembe az interjúnak ez a része, igen, elképzelhető, hogy ez lesz az új csapásirány.
Kíváncsi lennék, kinek a hangjára fog dalokat írni, hogy a témánál maradjunk. (Minél többet tűnődöm rajta, annál jobban tetszik a két énekesnős megoldást, ami természetesen számukra valószínűleg vállalhatatlan lenne, de nekem, mint rajongónak simán beleférne.) \m/
Elen
Újonc

» 2012.10.09. 18:27

Elen írta:Nos, bár egyelőre Floor nevén kívül csak rajongói találgatások vannak (tudtommal persze), azért beleszólok.
A kérdés az, hogy stílusban merre megy tovább a Nightwish? Mit jelent a kezdetekhez való visszatérés? Kérdés az is, hogy most a stílushoz fognak embert keresni, vagy az emberhez (mondjuk Floor-hoz) stílust?

(Szerintem elég nehéz lesz elválasztani ezt a topicot a Floor-ról véleményt alkotó topictól. De majd erőltetjük az odafigyelést.)

ON: annak idejen Tuomas azt mondta, hogy az Angels Fall First kozel all hozza nagyon. talan erre utalt a konceptalbumra vonatkozo megjegyzesevel az interjuban, amit aprilisban adott moeskonak.

OFF: nagyon megkoszonom az odafigyelest. kicsit zavart, hogy Anette topicja lett szetoffolva. pont a nehez szetvalasztas miatt (es a phpbb forum bugossaga miatt) nem tudtam megoldani, hogy athozom ide az idevonatkozo megjegyzeseket.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2012.10.09. 15:43

Nos, bár egyelőre Floor nevén kívül csak rajongói találgatások vannak (tudtommal persze), azért beleszólok.

Elen
Újonc

» 2012.10.09. 15:35

Nyitok egy ilyen témát, lehet hogy releváns, az elmúlt események fényében.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás