Imaginaerum A film

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2013.05.23. 10:19

volt szerencsém végre megnézni a filmet (magyar felirattal, amiért hálás köszönet a készítőnek!!! :) ). moeskohoz hasonlóan én se vártam túl sokat az egésztől, de most pozitívan csalódtam :)
a bandás jelenetek nagyon szuper jók lettek, Emppun kuncogtam, amikor a róla készült közeli felvételeken láttam, hogy nem hagyta ki a szokásos csücsörítését :D Anette nagyon jól játszott, próbálkozhatna még ezzel sztem, sőt, akár Tuomas is. a Scaretale jelenet nekem már kicsit sok volt, számomra a koponyanyiszálás már kicsit morbid :/
néhány jelenet nekem már túlspilázottnak tűnt, pl. amikor eltörik az üveggömb. fél órát várni egy reccsenésre... azért az kicsit uncsi. meg néhány kameramozgáson még lehetett volna javítani, meg egy-két képkivágáson... de hát, Istenem, semmi sem lehet tökéletes. :)
összességében nézve tényleg nagyon jó volt a film, a végén sírtam is rendesen. :')
BlackFireSwallow
Haladó

» 2013.04.27. 12:15

Én a kritikák alapján rosszabbat vártam: D Annyira rossznak titulálták többen is, hogy tényleg nem voltak nagy elvárásaim. Nehéz megítélni egyébként, mert nyilván nem az évezred filmje, de egy "shitty band"-től amúgy ilyen költségvetéssel nem rossz. Tele van nyilván ilyen halálgejl dolgokkal, abszolút nevetséges például, hogy a főszereplőt Thomas Whitmannek hívják, de végül is nagyon sok olyan dolgot csinált ez a banda az elmúlt 10 évben, ami ilyen-olyan szempontokból nevetséges, aztán mégis szeretjük őket. Én azért bele tudtam élni magam, és azt mondom, hogy szerethető. Biztos sokkal jobb lenne, ha lett volna még pár millió eurójuk rá, és hosszabb lenne fél órával, de szerintem szégyenkezniük sem kell. Egyes jeleneteken nagyon látszik, hogy igényelt volna még némi munkát, másokon meg meglepődtem, hogy mennyire jók.

A bandás jelenetek viszont hihetetlenül imádnivalóak: ))))))))))) Érdemes lett volna klipverziót készíteni belőlük, nem is értem, miért nem vágtak össze egy olyat akkor már. A Slow, Love, Slow tökéletes, a srácok konkrétan cukik benne a jólfésült fejükkel, Anette meg szerintem egészen kamera elé való: D
moesko
Admin

» 2013.04.26. 13:57

Na megnéztem a filmet.
Nem volt rossz, de többet vártam. De ezt a nem volt rossz-at komolyan gondolom, még biztos megnézem 1-2x.
Kicsit rövid volt.
Any more comments?
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2012.11.26. 11:17

Zsebegér írta:Sziasztok :)
Egyszer mintha felmerült volna valami olyasmi, hogy lesz magyar felirat... Tévedek, vagy még reménykedhetem ebben? :D
Hogyan lehet megtekinteni a filmet? Várni kell a DVD-ig, vagy előbb is lehet? Persze lehetőleg egy finnországi út kihagyásával :P

hátizé. finnben már játsszák, gondolom lesz ott olyan, aki felveszi moziban és felnyomja netre. dehát az finn ugye. :/ úgyhogy sztem várni kell a filmre.
egyébként. ismerősöm mnodta, aki kint él finno.-ban,h ott nagyon lehúzzák, az összes újság fikázza, mer hogy követhetetlen és érthetetlen a cselekmény, meg hogy ennyi pénzért már többet vártak volna. O.o
BlackFireSwallow
Haladó

» 2012.11.24. 23:10

Sziasztok :)
Egyszer mintha felmerült volna valami olyasmi, hogy lesz magyar felirat... Tévedek, vagy még reménykedhetem ebben? :D
Hogyan lehet megtekinteni a filmet? Várni kell a DVD-ig, vagy előbb is lehet? Persze lehetőleg egy finnországi út kihagyásával :P
"Ne higyj annak, aki feléd nevet,
Két esküvel mondja, hogy szeret,
Annak se higyj, ki könnyet ejt,
Mert ki könnyet ejt, könnyen felejt.
Aki a szemedbe néz némán,
Az szeret csak igazán."
Zsebegér
Újonc

» 2012.10.17. 19:44

moesko írta:Megjelent az első tisztességes trailer. Hogy tetszik?: )

Ha a film is ilyen remek lesz,akkor újra elismételem:Meg akarom nézni! \m/
TheEscapist
Újonc

» 2012.10.17. 11:29

moesko írta:Nekem kicsit úgy jön le, mintha Tuomas Whitman szintjére emelné magát, holott azért legyünk őszinték, attól messze van. Persze tudom, csak tisztelgésnek akarja szánni, de hát akkor is.

Finn szinkron biztos nem lesz, ők nem szinkronizálnak. Szerintem más nyelvre se nagyon. Ha valahol bemutatják, ott biztos lesz felirat az aktuális nyelven, de a DVD-re attól tartok, csak nagyobb nyelvek fognak kerülni.

Bocs, én eddig abban a hitben éltem, hogy finn színészekkel készült a film, finn nyelven, valószínűleg hiányoztam azon az órán, mikor erről volt szó, bár az tény, hogy valami Kanada rémlik az emlékeimben :ymblushing: :-s (Magyarán nem szinkronban reménykedtem, hanem azt hittem, az angol már a szinkron...) Ezért reménykedtem angol feliratban. Persze, ha kis szerencsém van, lesz rajta angol felirat a hallássérültek kedvéért :) (A szóbeli szövegértésemen sajna még van mit csiszolni, de akkor addig lázasan gyakorolok.)
De asszem, talán a másik, a Nuclearblast által felrakott videó kommentjei között szerepel, hogy csak Finnországban és Kanadában fog megjelenni a dvd.
Igen, nyilván Whitman és ő nincsenek egy szinten, persze, még lehetnek :)
Elen
Újonc

» 2012.10.17. 11:19

Nekem kicsit úgy jön le, mintha Tuomas Whitman szintjére emelné magát, holott azért legyünk őszinték, attól messze van. Persze tudom, csak tisztelgésnek akarja szánni, de hát akkor is.

Finn szinkron biztos nem lesz, ők nem szinkronizálnak. Szerintem más nyelvre se nagyon. Ha valahol bemutatják, ott biztos lesz felirat az aktuális nyelven, de a DVD-re attól tartok, csak nagyobb nyelvek fognak kerülni.
moesko
Admin

» 2012.10.17. 09:56

Igen, ez a teljes azonosulás Whitman-nel elég fura. Mindenesetre kíváncsi leszek, remélem, lesz fordítva is (finnül, angol felirattal, ha már a magyarban nem reménykedhetem). De ez a film is leginkább Tuomas lelkivilágáról szól, mint bármi másról. Legalábbis a trailerből is ez jön le.
Elen
Újonc

» 2012.10.17. 01:56

moesko írta:
Sajnos nem tűnik rossznak, pedig akkor utálhatnám őket nagyon, hogy kár volt ezért ennyi mindent feláldozni: D Anyway, azért ez a Thomas Whitman ez erős. Eléggé erős:,D

na ja, durva, erős vagy erőltetett...tökmindegy ,úgy is róla szól az egész ;),most már tényleg kíváncsi vagyok a teljes filmre :)
materichard
Újonc

» 2012.10.16. 23:08

materichard írta:ígéretes, ennek már inkább van sztorija, mint az előzőnek

Sajnos nem tűnik rossznak, pedig akkor utálhatnám őket nagyon, hogy kár volt ezért ennyi mindent feláldozni: D Anyway, azért ez a Thomas Whitman ez erős. Eléggé erős:,D
moesko
Admin

» 2012.10.16. 23:03

moesko írta:Megjelent az első tisztességes trailer. Hogy tetszik?: )

ígéretes, ennek már inkább van sztorija, mint az előzőnek
materichard
Újonc

» 2012.10.16. 22:45

Megjelent az első tisztességes trailer. Hogy tetszik?: )
moesko
Admin

» 2012.09.26. 15:20

flame írta:Vettem a bátorságot és nyitottam egy filmes topicot is, reméljük kelleni fog. :)
Ez volt a film facebook oldalán:
Dear friends of Imaginaerum,

we hear your demands for more information regarding international distribution of Imaginaerum. It is a pleasure to see that everybody is excited and looking forward to finally enter the Imaginaerum! Rest assured that our silence on this matter does NOT mean that we aren't eager to bring the movie to as many fans as possible! It simply means that negotiations are still ongoing and we can't give you a definite answer yet when and how the movie will be available in your country. Please bear with us a little longer, be patient and check back here regularly for updates!

Még semmi konkrét de azért jó látni, hogy próbálják elérni, hogy mindenhol bemutassák :)

Nagyon helyes. De ha nem mutatják be Magyarországon,akkor én akár finnül vagy angolul is megnézem,mert nagyon érdekel maga a film. :D
TheEscapist
Újonc

» 2012.09.24. 22:31

Vettem a bátorságot és nyitottam egy filmes topicot is, reméljük kelleni fog. :)
Ez volt a film facebook oldalán:
Dear friends of Imaginaerum,

we hear your demands for more information regarding international distribution of Imaginaerum. It is a pleasure to see that everybody is excited and looking forward to finally enter the Imaginaerum! Rest assured that our silence on this matter does NOT mean that we aren't eager to bring the movie to as many fans as possible! It simply means that negotiations are still ongoing and we can't give you a definite answer yet when and how the movie will be available in your country. Please bear with us a little longer, be patient and check back here regularly for updates!

Még semmi konkrét de azért jó látni, hogy próbálják elérni, hogy mindenhol bemutassák :)
flame
Újonc