2008. október 11. - Göd

A fórum tagjai által szervezett bulik

» 2009.08.12. 15:52

Bár már moderátor sem vagyok, ha jól látom, és eddig sem tudtam volna megcsinálni, úgyhogy csak szólok, hogy ez a topik még mindig kiemelt módban van teljesen feleslegesen. Leszedhetné az akinek ehhez van joga!
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2008.10.21. 14:26

Igen, próbálkoztam is beírni a címet csak zip véggel, de 404-es hiba volt asszem.
I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2008.10.21. 10:41

Ő, izé, de én ezt Neked szerintem már akkor is mondtam, hogy kb 10 perc múlva fent lesz fötöpön..
Kép
Reosir
Gyakorlott

Tartózkodási hely: Tápiówilska :-) (Pomázváros - Kátyufalva - Győrsziti)

» 2008.10.20. 17:14

Ó, yeah, végre-végre! Köszi Máté! ::smile::

(Bármiféle új program vagy frissítés telepítésével meg az a gond, hogy a gépem saját bevallása szerint még a megfelelő működéshez sincs elegndő helyem. Lassú is, mindááálat... De nemsoká kapok új vinyót. :) Amúgymeg van winRarom, csak nem működik vagy utál vagy nemtudom...)

Myrafelle
Gyakorlott

» 2008.10.19. 23:56

Ha valakinek gondot okozna a 41 és fél mega vagy a rar, akkor kisebb méretben (kb 3 mega)

Kép
Reosir
Gyakorlott

» 2008.10.19. 19:48

WinRar csodát tesz :)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.10.19. 17:25

Kedves Mindenki!

Ha valakit érdekelnek a talin készült képek, kérje el Reosirtól vagy szedje le az alábbi helyről:  http://reosirtar.uw.hu/NwFtali20081011.rar . És miután ez megvan, legyen szíves küldje át nekem, mert én nem tudom kibontani... :( Szóval most ezzel tulképp szíveséget kérek... ::eyelash::

Myrafelle
Gyakorlott

» 2008.10.16. 00:29

Ő, izé.. Hali! :-D Én is nagyon élveztem, jó volt (újra) látni Titeket, hiányzott ez már. Örültem, hogy beszélgettünk, habár mostanság egyre kevésbé "gondolkodom" szívesen, mert valahogy mindig a politikához lyukad ki a téma (nem  bennetek/bennünk van a hiba, ezt általánosságban mondom). Listát már csak az időpont miatt is lusta vagyok írni. Örültem, jól.

Én is ígértem videót: (nem hiszem el, már fél órája keresem és nem találom!)

ha mást is ígértem volna szóljatok

béke

Kép
Reosir
Gyakorlott

» 2008.10.15. 11:56

Csongor:

Igazabol nyilvan amit lecsaptam, az azert is volt, mert mar a gondolatot is sertonek talaltam egy bizonyos celcsoport fele, es az eredeti mu felremagyarazasanak, es megszegyenitesenek gondoltam.

Mellesleg: Greetings from Norway!

"Légy az a változás a világban, amit látni akarsz benne" /Gandhi/
Lidércfény
Haladó

» 2008.10.13. 20:55

Csongor:

Az elnézést -kérést elfogadom, és köszönöm.Nincs harag.Nem traktálok senkit a véleményemmel:ebbe azt is beleértettem, hogy nem akarok senkit meggyőzni. Csak annyi, hogy ha már valakivel beszélek valamiről, és esetleg nem érthető elsőre,amit mondani akarok, akkor , még akkor is, ha az érv következményével nem ért egyet az illető, kezelje azt az érvet önmagában, ne vesse el csak azért, mert olyasmit akar bizonyítani,amivel nem ért egyet, és ne tegye nevetségessé azt, ne fordítsa a személyeskedés irányába, hanem kérdezzen vissza, és kérjen meg, hogy fejtsem ki részletesebben. Valószínüleg ki fog derülni, amint pontosítom a megfogalmazásomat,hogy van valami abban, amit mondok, és nem több van benne, (amit sztereotíp módon mögé lehet képzelni,avagy gyűlölködő demagógia), és nem is kevesebb(azaz légbőlkapott frázispufogtatás).Pl.az Ember Tragédiája-gondolatmenet valójában a túl korai reakciók miatt nem duzzadhatott gondolatmenetté,de ha megtette volna, érthetőbbé vált volna az álláspontom: a jótanács nem vált parancsolattá, a demokrácia k0rrupcióvá, az egyenlőség igazságtalansággá,stb. addig,amíg földrajzilag oda nem értek "1sten kizárólagos szövetségesei".És ez nem paranoia, csak egy "véletlen egybeesés "felismerése, elgondolkodtatási céllal,hogy talán van összefüggés.Persze talán nincs.Továbbra is mindenki döntse el maga, döntésének felelősségének tudatában,esetleg megkockáztatva a 21. századi gyarmatosítás padláslesöpréseit,lásd, amiről beszélgettünk:Ukr4jna, meg Sztál1n származása...

Szóval én csak elgondolkodtatni akarok ilyenkor, és elnézést kérek, ha támadásnak tűnik, nem annak szánom.

enci
Újonc

» 2008.10.13. 10:47

Én is ide tologatom az arcom. Rég láttam mindenkit és van akit még nem is. Élveztem,mert új is volt a dolog picit. Mindenki megváltozott kicsit. A beszélgetést meg különösen élveztem.

Srácok: Ha valaki beszélget és ütközteti a véleményét számoljon azzal,ha valaki ellentmond neki. A helyeselés még senkit és semmit nem vitt előre. :)

Ardeth
Gyakorlott

» 2008.10.12. 17:45

Jézusom, mikről maradtam le? :O :D

Amúgy... én nagyon jól éreztem magam, és ahhoz képest, hogy... szóval ahhoz képest szerintem nem voltunk kevesen. :D

Myrafelle
Gyakorlott

» 2008.10.12. 14:01

Csongor:

Ha rossz szívvel gondolsz vissza a megemlített dolgokra, akkor azt sajnálom, nyílván én is túl szókimondó voltam, de benned is nyílván van hiba. Mindenesetre az érveid sokszor nem állták meg az érvek helyét (például az Ember Tragédiája érvsorozat), a rejtett célozgatásaid pedig nem veszem fel. Mintahogy azt sem értékelem, hogy te is olyan mondatokat írtál le itt, lejjebb, amik egy nézőpontból nézik az egészet - "aki nyitott szemmel jár a világban" stb. Miért, aki nem veled egyetértően gondolkodik, az nem azzal jár? És nem előre konstruált válaszokat vágtam rá, de azt se kértem, hogy nyisd fel a szememet, úgy gondolom egy ideológiai vitában eleve nagy félresiklás, ha valaki meg akarja változtatni a másikat, és túlzottan értékítéletes mondatokat vág be. Nyílván a másik fél el fog rajta gondolkodni, ha van min, és nem ugyanazt a tükröt kapja vissza. És szerintem azt te sem kérdőjelezheted meg, hogy az egyén véleményének kialakulásában nyílván nagy szerepe van magának az egyénnek. 

Amit pedig a társadalmi felelősségre írtam, az annyi, amennyit a villamoson mondtam: ha fenyegetve érzed magad, tégy ellene. Persze a józanész határain belül.

Én úgy gondolom nem voltam sértő, agresszív meg pláne nem (pedig hidd el, temperamentumomból kiindulva tudok az lenni). Talán szókimondó voltam, de abban nyílván szerepet játszott a sör is. Mindenesetre nem gondolom, hogy van bármi is, amit a szívünkre kellene venni a másiktól, vagy effajta véleményt kialakítani róla. Ha mégis így maradtam meg emlékezetedben, úgy én kérek elnézést.

Enci: Hú, majd a következő sörözgetésnél mesélek egy sztorit, meg a megoldását, hasonló, csak szólj rám.

Lidércfény
Haladó

» 2008.10.12. 03:59

Mi is jól éreztünk magunkat, kösz mindenkinek. Bocs, hogy késtünk, bár gyanakszom, hogy akkor sem találtunk volna meg titeket 4-ig, ha pontosan odaérünk.... Ugye, ugye, a forgóóra...

Én hasonlítgatni nem nagyon tudok. Nekem a többség szimpatikus volt, bár volt egy-két ember, akit nem sokszor hallottam, így nem alakult ki róla konkrét véleményem.

Táltos: köszi a másfél óra plusz dumcsizást! :)

A hely olyan szempontból nem tetszett , hogy elég távol voltunk egymástól, és a zene is kicsi hangos volt. Persze nem annyira, hogy a szomszéd szavát se lehetett hallani, de az asztal túlsó feléről már nem hallotam, vagy csak nehezen. Egy idő után már elfáradtam, mert nagyon kellett figyelni, hogy halljam a távolabb ülő embereket.

Én meg ezt találtam: "Anyukám esete (25 éve matek-kémia szakos tanár):
Türelmes, de mostanra feladta. Idén eljutott oda, hogy reggelente gombóc van a torkában és görcs a hasában, amikor iskolába kell menni. Tudjátok, milyen manapság általános iskolai tanárnak lenni… Nem lehet már elviselni a kölköket.
Egy hónapja - pont merőlegesen - belerepült egy körző a vádlijába, miközben írt a táblára. Tiszta fekete volt az ütéstől az egész lábszára! Kapott tetanuszt és antibiotikumot szedett rá. Durván nézett ki! És ő még nem is cigány iskolában tanít."
Én mégis úgy gondolom, hogy a tanároknak jogot kellene adni a büntetésre. Nem bántalmazással, hanem mondjuk "szamárpadba-ültetéssel", vagy sarokba-állítással, vagy hasonlókkal. Én az iskola-pszichológus dologban nem hiszek, mert azzal az emberrel nem fog a gyerek nap mint nap találkozni, és így - az esetek többségében - leszarja mit gondol. Amelyik nem szarná le, az nem igen kerül elé, mert nem "csinál rosszat". Természetesen én is úgy gondolom, hogy elsődlegesen a szülőké a felelősség.

Ja, és én is szívesen elmennék máskor is így "sörözgetni".::happy::

Csongor hozzászólása:

Sziasztok! Hát nekem természetesen mindenki új volt, de teljesen, mert én a förumról sem ismertelek titeket. Hát lássuk csak.. A csajokkal nem sokat beszéltem, de aranyosak voltak. Mátéra is több fiyelmet kell szentelnem legközelebb. bocsi, hogy eleinte úgy bekábultam, de elszoktam a piától. Drága volt a hely, és hangos. Legközelebb szerintem legyen valakinél házibuli, halk zenei aláfestéssel, és tesco-s alcohollal. Mindegy.

Kabát: Azt hiszem, neked van önbizalmad, de neked van is mire annak lenni. :)

Szóval az a jó, hogy a te önbizalmad nem jár lenézéssel, vag bunkózással, nem lelohasztja a hallgató önbizalmát, hanem éppen hogy rá is átsugárzich. :)

Ardeth: ha nehezen oldódsz fel néha, akkor az azért van, mert a műveltség és a gondolkodás fárasztó lehet a földi halandó számára, és ezért félsz őt ezzel traktálni. Nagyon ritkán fordul elő, hogy ha azt mondom, Nietzsche, nem vágják rá, hogy: Egészségedre. :) Szóval kellemes csalódás volt, hogy ma este olyan acélos húrokat találtam, melyeken ily mély hangokat is meg lehet pendíteni.-na.

Szóval elvontkodhatnánk gyakrabban is.

Akiről nem írtam, annak bocsi, de csak annyi, hogy még több input kell, hogy véleményem alakuljon ki.

Az egyén társadalmi felelőssége az az elektrosokkos történet? Ha arra akarsz célozni, hogy a tömegek is hibásak, amiért manipulálni hagyják magukat, akkor ebben igazad van, de ez nem csökkenti azok bűneit, akik visszaélnek az emberek manipulálhtóságával, és nyitva hagyja azt a kérdést, hogy milyen történelmi-ideológiai folyamatok vezettek oda, hogy ilyen lett az ember. A társadlmi normák frázisai, ami az okos könyvekben van, meg amit a TV mond, az együttesen is kevés a gondolkodással, meg a tapasztalattal szemben, meg azzal szemben, aki nyitott szemmel jár a vilgban. Persze tudom, hogy bizonyos dolgokat Nem Szabad gondolni, kimondani meg végképp nem, mert félünk attól, hogy ha gondolkodunk, esetleg rájövünk valamire, ehelyett azt, aki ezt teszi, tegyük nevetségessé mindenki előtt, és azzal a logikus magyarázattal álljunk elő, hogy nyilván azért lát ellenséget, mert alacsony, ahelyett a 30 érv helyett, amit elsorolt, és amit mindenki szándékosan félrértett, mert így kényelmesebb. Nem csak hangos és dúrva szavakkal lehet sértőnek lenni, mint ahogyan háborzni sem csak fegyverrel lehet, hanem tőkével és ideolódiákkal is... Mellesleg nem szoktam senkit kéretlenül zaklatni az ilyen véleményemmel, de ha valaki belemegy egy ilyen vitába, akkor ne csodálkozzon azon, ha elmondom a véleményemet, nyilván abban a hitben élek, hogy érdekli, és megtisztel majd azzal, hogy végiggondolja, amit mondok, ahelyett, hogy egyből rávgja a társadalmilag konstruált valóság akadémikus könyvespolcáról az előre elkészített válaszokat, vagy az én pszichoanalízisemmel próbál visszavágni a vélt támadás ellen, mely valójában nem más volt, mint kísérlet az illető elgondolkodtatására, szemeinek felnyitására.

enci
Újonc

» 2008.10.12. 01:13

Első.

Először is a hagyományos kis véleménykifejtő.

Én nagyon élveztem ezt az egészet, indítványozom, hogy november első két hetében is tartsunk egy ilyen sörözős cuccot, meg úgy havonta tök simán összeülhetnénk egy estére, teljesen mindegy hány emberrel. 

Számomra nagyon pozitív volt, hogy ez most teljesen más hangulat volt, mint a fórumtalik, beszélgetős, sörözős, és annak ellenére, hogy voltak pro és kontra érvek és vélemények én úgy éreztem, hogy a beszélgetés nem sértett meg senkit. Megértünk, vagy mi.

Nah de, lista. (Hagyomány ugye, nem fontossági sorrendben.)

Enciék: Örülök, hogy ott voltatok, és sikerült 'beleolvadnotok' a társaságba. Remélem a vége felé a célozgatásokat nem vettétek rossz néven, és ti sem bántódtatok meg, mert én sem. Néha még jó is, ha van ellenvélemény bizonyos körök közt. Igen becsülöm párodban, hogy higgadtan tudta kifejteni a véleményét. Bár azért amit az egyén társadalmi felelősségéről mondtam neki azt komolyan gondoltam (lásd fórum aláírás). Jó, hogy itt voltatok.

Pzs: Az elején amikor megláttalak, azt hittem, hogy ugyanaz a szaladgálós kislány vagy, de te is rengeteget változtál mindamellett, hogy megtartottad ezt a gyermeki éned, ami nagyon jó! Öröm volt látni, de azért nem ígérem, hogyha összefutok veled greenpeacesként, akkor meg tudsz győzni. :D

Táltos: Sokkal nyiltabbnak láttalak, mint eddig, és nekem úgy tűnt, hogy a véleményed is összefoglaltabban, és komolyabban össze tudod foglalni. Emellett nyílván a fényképező gépet is ki tudod sütni, ha vakuzni kell. :)

Kabát: Te még mindig akkora ... ööö... dinnye vagy, mint voltál. Keveset voltál velünk, kár. Gondolkozom rajta, hogy bevezetek egy 'kabát-állandót', majd szólok, ha kész.

Ardeth: Benned is teljesen pozitív változást vettem észre: régebben mintha nem tudtál volna ennyire belevonódni a társaságba, de most viszonylag hamar feloldótál, szerintem mindenkinek igen kellemes meglepetést okozva, ami tök jó volt. És kösz a bizalmat :).

Máté: Hát hú. Szerintem te változtál a legtöbbet. Teljesen jól kommunikálod a véleményed, nem sértően, értelmesen, és nem vagy már annyira merev, mint régen, se tartásra, se kommunikáció szinten. Sokkal nyíltabb lettél, ami hihetetlen nagy öröm volt. (Ez a sör alátéteknél látszott a legjobban.) Asszonykádnak üzenem, hogy baromi jó hatással van rád! :).

Myra: Nózi. Aranyos, kedves, őszinte. Mint mindig. Csak sajnos túl korán menős.  De tündéri. :) Mondhatni, csak a'szokásos'.

Laci: Hát. Szerintem pöszméte. 

És most amiket ígértem.

Linkin Park - From the inside video

(Érdemes megnézni az új LP klippeket is.)

Erdő video

YouTube kedvenceim, mert megígértem.

Új hang - Figyelmesen olvasd, vigyázz, öl.

Majd a kísérlet, amiről beszéltem.

Milgram kísérlet :  egy engedelmességet vizsgáló kísérlet, melynek során Milgram egy színész segítségével azt vizsgálta, önkéntesek hajlandóak-e áramütéssel büntetni, ha leveszik a vállukról a felelősséget. Szópárokat kellett megtanulnia a beavatott színésznek, és ha hibázott, az önkéntest arra utasították, hogy áramütéssel büntessen, melynek hatását a színész eljátszotta. A hibák ismétlődésével emelték az áramütés erősségét eljutva végül a halált okozó "adagig".

A kísérlet elvégzése előtt Milgram megkérdezett más pszichológusokat, mit gondolnak, mi lesz a kísérlet eredménye. Egyöntetűen azt felelték, hogy szerintük csupán néhány szadista személy lesz hajlandó elmenni a legnagyobb feszültségig.

Milgram első kísérletsorozatában a kísérleti személyek 65%-a volt hajlandó kiadni a legnagyobb, 450 voltos áramütést, bár sokuk meglehetősen rossz érzéssel tette ezt meg. Egyetlen résztvevő sem állt meg 300 volt alatt.

Tehát nem mindegy, hogy kinél van az elektrosokk!

No de részemről a mai este lezárásaként:

„Utállak benneteket, »pszi«-vel kezdődő foglalkozásúakat, mert tönkreteszitek az emberi életeket azzal, hogy azt hirdetitek, hogy az élet problémái megoldhatók. Ezáltal az ember ugyanis azt gondolja magában, hogy ő a hülye, mert nem tudja megoldani a gondjait önmagával, a szerelmével, vagy nem tud mit kezdeni az anyjával való kapcsolatával. Honnét veszitek ti ezt a marhaságot? Az élet problémái nem megoldhatók, csak elviselhetők. Te úgy gondolkozol, hogy az életben problémák vannak és megoldásokra van szükség, én meg úgy, hogy az életben tragédiák vannak és irgalomra van szükség”

/Pilinszky/

Lidércfény
Haladó

» 2008.10.11. 13:09

Sajnálom, nem tudok menni. Megfáztam mint a rohadt élet. -.- Nyiff. Jó szórakozást!
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2008.10.11. 12:04

[quote]Lissuin
Baromi nehéz megtalálni, ha a Burger King felé jössz fel a metróból, kb. jobbra nézel, és szevasz forgóóra. :D :P
[/quote]

Na jó, hát ezt nem tudtam. ::worried:: Pedig jártam már egy párszor a Nyugatinál... Látszik, hogy én a Keletiből szoktam hazajárni, annak majd' minden szegletét ismerem.

Ja igen! Nekünk van különös ismertetőjelünk. Én 155 "magas" vagyok, (vagy inkább alacsony,) párom meg 160-165. ::smile:: És mindkettőnknek hosszú sötét haja van! ::grin::

enci
Újonc

» 2008.10.11. 07:04

[quote]enci

Legyen a főbejáraton belül középen. (Már csak azért is, mert nem tudom hol van a forgóóra.)

[/quote]Baromi nehéz megtalálni, ha a Burger King felé jössz fel a metróból, kb. jobbra nézel, és szevasz forgóóra. :D :P

Egyébként jó sörözgetést mindenkinek, legközelebb inkább gyertek Szekszárdra, és akkor talán nekem is lesz pénzem menni... :D
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2008.10.10. 20:22

[quote]Lidércfény

Forgó óra alatt vagy bejáratnál akkor?

[/quote]

Legyen a főbejáraton belül középen. (Már csak azért is, mert nem tudom hol van a forgóóra.)

enci
Újonc

» 2008.10.10. 18:06

Forgó óra alatt vagy bejáratnál akkor?

Adnék egy telefonszámot: 06 20 42 52 059. De nincs rajta pénz, én visszahívni, sőt, smsezni sem tudok, ezenkívül kontakt hibás, tehát nem mindig kapcsol, vagy ha fel is veszem, akkor megszakad. De azért jó, ha van.

Lidércfény
Haladó

» 2008.10.10. 16:58

Oks, ott leszek 4-kor. 40 perc múlva megy a buszom, drukkoljatok, hogy ne rohanjunk bele semmibe, míg a Népligetbe érünk innen a Messziából. :D

(Máté: köszi :))

I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2008.10.10. 16:34

[quote]Lidércfény

Szerintem ha már ott vagyunk, akkor el tudjuk dönteni.

De először legyünk ott.

Hánykor?

[/quote]

Lerögzítve az eddigieket: holnap 4 órakor a Nyugati bejáratánál.

Tekintsük ezt az alapnak, ha bárkinek ellenvetése van, akkor írjon másik időpontot/helyszínt! Ja és módosításra a határidő mondjuk legyen holnap 12 óra. Veda (vagy bárki más, akit érint utazás, vagy egyéb okok miatt), ha neked ez már túl későn van, akkor írd meg, hogy te meddig tudod megnézni, hogy van-e módosítás, és az lesz a határidő.

Ööö, remélem meg fogunk benneteket ismerni! ::happy::
Ezzel kapcsolatban: valaki aki tuti ott lesz, plíz írja meg nekem a mobilszámát PM-ben! Előre is köszi.

enci
Újonc

» 2008.10.10. 00:03

[quote]Reosir

Legutóbbi tudomásom szerint Zsuuu úgy elkeseredett a tali nemlevésének okán, hogy nem jön fel.

[/quote]Én csak annyit mondtam, hogy elkeseredtem, de azt nem, hogy nem jövök. Eddig azért nem szóltam hozzá a témához, mert nem bírom eldönteni, hogy mi legyen. Az egy dolog, hogy eredetileg úgy terveztem, hogy mindenképp megyek talira, de akkor nem volt ennyire bizonytalan a helyzet. Nameg akkor még nem volt beleszámítva, hogy a sulim által okozott világvégehangulat miatt másfél hétig nem bírok hozzányúlni a rajzaimhoz. Most viszont már muszáj lenne, és erre a hétvége lenne a legjobb időpont, de nem, nincs még eldöntve, hogy nem megyek. Valószínűleg akkor derül ki, amikor már ténylegesen ottleszek...
Always remember you are unique - just like anybody else
Veda
Haladó

» 2008.10.09. 19:58

Szerintem ha már ott vagyunk, akkor el tudjuk dönteni.

De először legyünk ott.

Hánykor?

Lidércfény
Haladó

» 2008.10.09. 19:29

Legutóbbi tudomásom szerint Zsuuu úgy elkeseredett a tali nemlevésének okán, hogy nem jön fel.

A Szimplakertben az a jó, hogy viszonylag nagy, beülős, nem annyira olcsó, de gondolom nem IHB partyra van igény ellenben sztem egész hangulatos romkocsma. Legutóbbi emlékeim szerint.. Azért kert, mert egy Kazinczy utcai U alaprajzú belső udvaros bérház udvarában és az amögötti házak közti térben helyezkedik el. A ház udvarában két szintes, affölött üvegtető, a hátsó részben egy szintes és az udvartól üvegfal választja el és bent fűtenek, tehát zártnak mondható. Nem tudom ki mennyire van oda érte, valóban viszonylag felkapott hely, de ha más nem jobbhíján megteszi sztem.

Nekem tökmindegy hova megyünk, a Cökxponban még nem voltam, nem baj, ha alter, hacsak nem valami trendibendi-kispál-mainstreamalter, na azt nemkülönösebben.. A képek alapján kicsit szétesős-flesselős helynek tűnik. Hú, viszont van vízipipa, az pozitív.

Amúgy, Laci qrvajó az avatarod

Kép
Reosir
Gyakorlott

Következő