Emppu Vuorinen

Alapítótag, gitáros

» 2004.09.01. 10:12

Ja meg még annyit, hogy Emppu a 80- as években, ilyen Malmsteenok meg Marty Friedmanok mellett eléggé kispályásnak számított volna... ::eyebrow::
pfb
Újonc

» 2004.09.01. 09:29

Ajjajjjajajj. Félre lettem értve egy kicsit. Én most nem az Emppu- féle gitárosokat szidtam, õvelük semmi bajom, én az olyanoktól irtózom, mint pl Evanescence-ben, mindenféle punk bandákban nyomják. Nem egy olyan haverom van, aki már elkezdte összeállítani a csapatát, pedig még nem is tud játsani semmiféle hangszeren, meg hangja sincs. Én a képzetlent arra értem, aki nem tud és nem is akar egyre jobb lenni. Egyébként az igazán(vagyis a hallgató által észlelhetõen) egyéniséggel rendelkezõ gitárosok mindent tudnak. Pl Alexi Laiho a Children of bodomból, laza kis sör és whisky szagú metálfejnek néz ki, de azért hallani, h. elég rendesen megvolt neki pl a komolyzene. Mazsolának: 7 éve tanulok magántanulóként zeneiskolában jazz, blues, rock, metal gitározást, hobbiból zeneakadémiai tankönyveket olvasok( fõként összhangzattanról), több kisebb zenekarban voltam már, most éppen szabadúszóként számokat írogatok, a "nyilvános" gitározással felhagytam egy idõre az orvosi tanulmányaim miatt. De még visszatérek! ::horns:: Én Empput bírom, mint mondtam, nem ellene van kifogásom, az meg, h. én speciel az epikusabb szólókat szeretem az csak magánvélemény. Egyetértek mindannyiatokkal, mellesleg irtsuk az igénytelen, kakis rockzenét.( amit eredetileg írtam, azt cenzúrázták!!!)
pfb
Újonc

» 2004.08.31. 21:51

Helló!
Azt amit csinál, jól csinálja; tudtommal nincs rá panasz a bandában. Amíg ez így van, addig nem lehet ellene (annyi) kifogásunk. Kicsi Emppu nagy fazon, szeretjük éppúgy, ahogy a többieket. ::cool:: Szergej, szívembõl szóltál. ::star::
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2004.08.31. 20:57

Veszélyes szó ez a "képzetlen", óvatosabban kéne vele bánni. A zene (a jó zene, mint hangok jól eltalált sorozata) szempontjából teljesen mindegy, hogy a zenész milyen iskolába járt. Szerintem a képesség, hogy az érzéseinket átvigyük egy más közegbe, egy adottság, nem lehet tanulni. Tény, hogy évek hosszú munkája során a hangszer (ecset, agyag, stb.) kezelése mind biztosabb és natívabb lesz, sok elemet már-már stílusként összeállva, ösztönszerûen használhatunk, de mód, ahogy ezeket az éterbe zengjük, már nincs benne a kottákban.
szergej
Gyakorlott

» 2004.08.31. 19:00

[quote]Sajnos mostanában túl sok a képzetlen gitáros. [/quote]

Mondj olyanokat, akik szerinted képzettek. Ja amúgy mellesleg: Te gitározol? És ha igen, milyen szinten? Zenekarban? Zeneakadémián végeztél? Ki számít képzettnek?

Kérlek ne kötekedésnek vedd, puszta érdeklõdés szól belõlem. ::peace::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.31. 14:15

[quote][b]szergej[/b] írta:

[idez][b]magrody[/b] írta:

a The Sirenben a keleti "jajgatás" is teljes egészében Tarja ötlete volt [/idez]

Igen, gyakorlatilag az nem tetszik a számban... [/quote]

Végülis ez is egy vélemény... (Nekem meg az a kedvencem.) ::horns::
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2004.08.31. 13:37

[quote][b]magrody[/b] írta:

a The Sirenben a keleti "jajgatás" is teljes egészében Tarja ötlete volt [/quote]

Igen, gyakorlatilag az nem tetszik a számban...
szergej
Gyakorlott

» 2004.08.31. 13:08

Rendben, hogy nem õ írja a számokat, de pl nézd meg Kirk Hammettet(gyk:Metallica). Igazából a számokat ott sem õ írja. Most az tök más dolog, hogy van pár riffed, van pár zenei ötleted, amiket hozzátehetsz egy számhoz, de mégis ami a legfontosabb, az hogy a dal végül milyen érzéseket fog kelteni a hallgatóban, azt a végsõ hangszerelés és a témák elrendezése fogja adni, és ezt Tuomas csinálja a NW-ben, a dalok az õ gondolatvilágát tükrözik. Én csak azt mondom, ha már egy csapat tagja vagyok, akkor már megpróbálok valami kreatív munkát végezni. A gitározásról meg annyit, hogy aki nem csinálja, annak Emppu játáka tényleg képzettnek, virtuóznak tûnhet, csak attól még hogy gyors vagy és pontos, nem leszel virt. Sajnos mostanában túl sok a képzetlen gitáros.
pfb
Újonc

» 2004.08.30. 23:03

Azért nehéz lehet úgy beleélni magad teljes szinten valamibe, ami végül is nem a te munkád. Úgy értem, Toumas szerzi a zenét, azon belül Emppu sok mindent nem variálhat. A Once-hoz öszvissz 1 riffet hozott, mint saját ötlet (Marco 3-at és egy teljes dalszerkezetet), a többi albumon szinte semmit. Ez mondjuk már haladás, pölö a The Sirenben a keleti "jajgatás" is teljes egészében Tarja ötlete volt, és rögtön, próba nélkül meg is csinálta. Úgy tûnik, Toumas végre hozzáengedi kicsit a többieket a "drágaszágaihoz", a dalaihoz. Ööööö, persze, Emppu... Ahhoz képest meg, hogy nem a saját szerzeményei, tökre jól elõadja magát a színpadon, nagyon bírom... ::happy::
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2004.08.30. 21:24

Én nem istenítem ennyire gitáros hósünket, szerintem vannak nála sokkal jobb húrtépõk is. Viszont azt, ami a kottában van, tökéletesen visszaadja, sem többet, sem kevesebbet, mindezt elég egyedi színpadi stílusban.
szergej
Gyakorlott

» 2004.08.30. 19:42

Igen az is fontos abban igazatok van, hogy átéld a zenét. Úgy érezni, hogy amin játszol az hozzád tartozik fantasztikus érzés lehet. Én sajnos nem érzem mert nem játszom semmin, de van 1 olyan ember a közvetlen környezetemben, akin látom ezt. És ez is tök jó, látni ezt... ::happy::
beatrix
Újonc

» 2004.08.30. 12:14

Hali pfb,

szerintem igazad van, de nem tagadhatjuk le, hogy korunk mûködõ zenekarainak gitárosai közül az egyik legképetteb, legtapasztaltabb.

Én speciel nagyon szeretem a latin gitárzenéket, amikben nincs szöveg. Ott kizárólag minden a gitároson múlik, és ott mutatkozik meg, hogy valaki tud-e játszani, vagy csak a betanult sémákat nyomja átélés nélkül.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.30. 12:09

Hello. Emppu-t én is jó gitárosnak tartom. Amire szükség van a dalokhoz azt hozza, csak szerintem a játékából hiányzik valami. Én igazából azokat tartom igazi virtuózoknak, akik nem úgy kezelik a gitárt, mint egy eszközt. hamen mint a testük egy részét, mellyel kifejezhetik a gondolataikat. A jó gitárszóló szvsz olyan, mint egy dal a dalban, újra összefoglalja azt, újraértelmezi. pl. Halgassátok meg a Metallica Dyers eve-jét, vagy a Judas Priest Painkillerjét, de ezer másikat is írhatnék. Szerintem egyébként Emppu legjobb szólója She is my sin-ben van.
pfb
Újonc

» 2004.08.30. 10:08

[quote]kimerül aláfestõ dübörgésben... [/quote]

Na én erre gondoltam konkrétan. Ez szerintem nem a gitárról szól. A gitár nálam a dallamjáték, a virtuozitás kiteljesedése.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.30. 10:02

Hát, szerintem meg jóval hangsúlyosabb a gitár a Once-on, mint a többin. Az már gy más tészta, hogy általában kimerül aláfestõ dübörgésben...
Lasse
Gyakorlott

» 2004.08.30. 09:40

Hali!

Én azért ki vagyok békülve még egy-két másik gitárossal is, de az tény hogy õ is nagyon profi. Én azt sajnálom, hogy a Once-n nem tudja nyújtani a tõle megszokott mennyiségû gitárcsodát. ::sad::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.30. 06:21

Szerintem Emppu nagyon látványosan, és ügyesen csinálja amit csinál. ::happy:: Személyszerint nekem õ a kedvenc gitárosom. ::smug:: Nagyon szeretem amit csinál s ahogy, s ez is az egyik ok amiért ezt a témát ide felhoztam.......... ::horns:: Ti mit gondoltok errõl? ::eyelash:: (remélem azt amit én, s ti is várjátok az élõbeni alakításait ::wink:: )
beatrix
Újonc

Előző