Anette Olzon

Énekesnő 2007-2012 - http://www.anette-olzon.com

» 2012.10.08. 15:11

Belliose írta:Elen: én azt tudom elképzelni, hogy Tuomas úgy gondolta, hogy menni fog ez, Anette majd "kikupálódik".
Illetve ha megnézed, a Nightwish így is nagyon sokaknak bejött, a kérdés számomra inkább az, hogy vajon hány régi rajongója szerette Anette-el a Nightwish-t.
Emlékszem, hogy még a DPP megjelenése után egy darabig olvasgattam az interjúkat, és eleinte még mindig azt nyilatkozta Tuomas, hogy "igen Anette-nek is bele kell jönnie" meg "miért ne mennének neki a Tarjás számok, majd beletanul". Aztán állítólag szép lassan kikoptak a koncertekről a régi számok, mert Anette nem bírt velük. Ezt már nem tudom mennyire igaz (tehát eleinte több régi szám volt, most meg csak 1-2), nem követtem figyelemmel, az elmúlt néhány évem nem igazán erről szólt :)

Akik most Floor-t éltetik azok nagyrészt valószínűleg a régiek közül kerülnek ki, plusz még ott vannak azok a rajongók is, akiknek "mindegy, hogy ki énekel", mert Tuomas úgy is olyan jó zenét ír, hogy az énekesnő mellékes (ilyen véleményt is hallottam, nem is egyet!)

Azt gondolom, hogy a kezdetekhez képest Anette nagyon sokat "kupálódott" :) Az tény, hogy a legtöbb Tarjás dal nem az ő műfaja volt, bár némi áthangszerelés után voltak olyan dalok, amiket én (perverz módon) jobban szeretek Anette-tel, mint Tarjával. Pl. a Nemo, vagy a Dark Chest Of Wonders. És vannak dalok, amiket Tarjával szeretek jobban. Valamint azt gondolom, hogy Anette dalait Tarja nem tudná előadni elsőre (nyilván némelyiket, áthangszerelés után igen, úgy, ahogy fordítva történt Anette-tel), de mivel ez fikció, csak megemlítem. Összességében egy népdalénekes se tudná előadni az Éj királynője áriáját, és fordítva, egy operaénekes se boldogulna (szépen) egy népdallal. Még akkor se, ha egyébként egy darab hamis hangot nem adnának ki magukból.
A rajongók meg jönnek, mennek, szerintem elég sokan vagyunk úgy NW-rajongók, hogy a zenekart úgy összességében szeretjük, illetve benne van az is, hogy Tuomas a lelke az egésznek, tehát az ő munkája teszi alapvetően a Nightwish-t azzá, ami. Biztos sok Tarja-rajongó pártolt el, jött helyettük más, vannak Anette-rajongók, illetve vagyunk mi, akik mindkét korszakot szeretjük. És nyilván, ha lesz egy harmadik énekesnő, őt is el fogjuk fogadni, meg fogjuk szeretni az erényeivel és hibáival együtt.
Ennek ellenére persze az énekesnő nem mellékes, mert (visszatérve a korábbi festős hasonlatomhoz) hiába zseniális a festő, ha vacak a festék, és fele lepotyog a vászonról, mire kiállításra kerülne a darab.
De látod, ahány ember, annyi vélemény. Mindenesetre azt tudom, h figyelemmel fogom kísérni Anette további pályafutását is.
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 14:55

Elen: én azt tudom elképzelni, hogy Tuomas úgy gondolta, hogy menni fog ez, Anette majd "kikupálódik".
Illetve ha megnézed, a Nightwish így is nagyon sokaknak bejött, a kérdés számomra inkább az, hogy vajon hány régi rajongója szerette Anette-el a Nightwish-t.
Emlékszem, hogy még a DPP megjelenése után egy darabig olvasgattam az interjúkat, és eleinte még mindig azt nyilatkozta Tuomas, hogy "igen Anette-nek is bele kell jönnie" meg "miért ne mennének neki a Tarjás számok, majd beletanul". Aztán állítólag szép lassan kikoptak a koncertekről a régi számok, mert Anette nem bírt velük. Ezt már nem tudom mennyire igaz (tehát eleinte több régi szám volt, most meg csak 1-2), nem követtem figyelemmel, az elmúlt néhány évem nem igazán erről szólt :)

Akik most Floor-t éltetik azok nagyrészt valószínűleg a régiek közül kerülnek ki, plusz még ott vannak azok a rajongók is, akiknek "mindegy, hogy ki énekel", mert Tuomas úgy is olyan jó zenét ír, hogy az énekesnő mellékes (ilyen véleményt is hallottam, nem is egyet!)
Belliose
Újonc

» 2012.10.08. 14:43

Esetleg Anneke van Giersbergen?
Nagyon szép hangja van, az Anette rajongók is elfogadhatják, mert változatos, hogy mikor milyen színű a haja :)
http://www.youtube.com/watch?v=IR_mBh5mqok&feature=related
Ezt a dalt egyébként is szinte kötelező meghallgatni, olyan szép.

Belliose: Te is komolyan gondolod, hogy Tuomas, aki egyrészről zseniálisan tehetséges, másrészt a Nightwish a mindene, szóval el tudod képzelni, hogy beérte volna egy félmegoldással? Én sajnos csak egyszer hallottam Anette-et élőben (tehát nem felvételről, nem a youtube-on), és semmiféle csalódást nem keltett bennem.
De természetesen respektálom én is mindenki véleményét :)
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 14:35

draculina írta:szerintem Anettet a legnagyobb rosszindulattal sem lehet középszerű vagy átlagos énekesnőnek tekinteni. (mint ahogy az sem igaz, hogy Marco csak ordibálni tud). ha középszerű lenne, Floornak nem jelentene gondot elénekelni a számait. viszont ahogy énekli, az valami siralmas.

Ez a te nézőpontod (és még jó néhány Anette rajongóé).
Nagyon sok Anette-s youtube-os videót néztem meg (iiletve kezdtem el), főleg az Imaginaerum után, mert a stúdió lemez nagyon tetszett. Mindegyik meggyőzött róla, hogy nem kivánom Anette-t élőben hallani. Én középszerű énekesnőnek tartom (maximum), és ezen a véleményemen ugyan úgy nem tudsz változtatni, ahogy én sem a tiéden.
Most meghallgattam Floor néhány szintén youtube-os felvételét az elmúlt néhány koncertről és tetszik, ezerszer jobban csinálja a számok nagy részét, mint Anette (az Anette-s számokról beszélek).
Ez meg az én nézőpontom, meg szintén még jó néhány NW rajongóé.
Belliose
Újonc

» 2012.10.08. 14:16

szerintem Anettet a legnagyobb rosszindulattal sem lehet középszerű vagy átlagos énekesnőnek tekinteni. (mint ahogy az sem igaz, hogy Marco csak ordibálni tud). ha középszerű lenne, Floornak nem jelentene gondot elénekelni a számait. viszont ahogy énekli, az valami siralmas. és most itt nem feltétlenül csak a rossz minőségű videókról beszélek. a jobb minőségűeken is hallatszik, mennyire nem megy neki pl az Amaranth vagy a Scaretale. és főleg az nem tetszik, ahogy próbálja utánozni Anettet. gondolok itt Anette boszis-malacos visítására. (Anette legalább meg sem próbálta Tarjat utánozni, mert tudta, neki az nem menne) mindezzel együtt nem azt állítom hogy Floor nem jó énekes, mert hallottam őt már énekelni más együttesekkel (persze csak videón) és elismerem, tehetséges nő. de mint ahogy Anette is csak azután volt képes elénekelni Tarja számait, hogy Tuomas átírta neki, úgy Floor is csak úgy fogja tudni énekelni Anette számait, ha Tuomas átgyúrja az ő hangjára. (márha marad állandó énekes)
mivel Tarja nem jön vissza, és valószínű hogy már Anette sem, ezért Tuomasnak egy köztes megoldáson kellene törnie a fejét, amit elfogadna mindkét tábor: az Anettes és a Tarjas is. Floor ahogy elnézem, jó megoldás lenne, talán vele megbékélnének Anette rajongói is. mert ha megerőlteti magát, ő az a nő, aki nemcsak fejhangon (Tarjasan) hanem torokhangon (Anettesen) is képes énekelni. és egy ilyen nő tökéletes választás lenne. így Tarja rajongói is ki lennének elégítve, ugyanakkor Tuomas továbbra is kiélhetné réges-régi elképzeléseit (amiket Tarja miatt nem tudott megtenni)
"AZ EMBEREK AZT HISZIK, HOGY A SZERELEM VALAMI SZÉP DOLOG, PEDIG A SÁTÁN CSAPDÁJA. DE ÉN ÉRTED MÉG A SÁTÁNNAL IS MEGKÜZDÖK."
draculina
Haladó

» 2012.10.08. 13:48

Kedves Zoli74, semmi baj, hogy nem értünk egyet, és nagyon örülök, hogy nem hiszed, hogy arra akartam kilyukadni, hogy együnk tehénszart, mert százmillió légy nem tévedhet. Tehát nem Justin Biebert akarom éltetni, és nem is ezt a színvonalat. Viszont azt gondolom (nyilván itt van köztünk a fő eltérés), hogy Anette nem egy közepes énekesnő. Lehet ugyan, hogy a hangja nem három oktáv (igen, utánaolvastam Floor-nak, és hallgatom a zenéit, mert tetszik a hangja alapvetően), ettől még igen szépen meg tudja oldani a rá bízott feladatot. 2005 után a Nightwish a feladathoz keresett embert. Ez lett Anette. Megpróbálom más művészeti ágból megvilágítani, hogy mire gondolok vele kapcsolatban: egy festmény, azért mert kisebb mondjuk a Feszty-körképnél, neadjisten egy miniatúra, vagy éppen nem festmény, hanem grafika, még mindig lehet mestermű, akkor is, ha közel sincs olyan feltűnő, de értő szem (zenében fül) látja (hallja), hogy miért is jó az illető. Úgy gondolom, Anette-et Tuomas nem véletlenül választotta, esetleg észrevett nála olyan képességeket, meghallott a hangjában olyan dolgokat, amit a 'tömegek' (akár magamat is beleértve) nem vesznek észre. Annyira azért bízom Tuomas értékítéletében, hogy nem random jött Anette a zenekarba.

Úgy gondolom, hogy a Nightwish nem lett attól középszerű, hogy Anette lett az énekesük. Fordítsuk meg, amit írtál: csak azért, mert népszerű, még nem biztos, hogy vacak. Nem csak azok voltak régen sem nagy zeneszerzők, akik éhenhaltak, mert nem tudtak megélni a művészetükből. A fel nem ismert zsenik közt is volt tehetséges, és a sikeresek között is. Az éhenhaltak között is volt tehetségtelen és a sikeresek között is. Tehát a siker nem lehet önmagában fokmérője sem a tehetségnek, sem a tehetségtelenségnek.
Én abból indultam ki, hogy Tuomas és a NW jó zenét csinál. Igényeset. Azt csinált Tarjával és azt csinált Anette-tel. Viszont a második énekesnővel lettek sikeresebbek. Ennyit akartam elmondani, és nem hiszem, hogy ezen van mit vitatkozni. Szerintem jó páran vagyunk, akik az Imaginaerumot az eddigi legjobbnak tartjuk. Akkor is annak tartanánk, ha összesen 10 darab kelt volna el belőle. Merthogy addig is szerettük ám a NW-t, míg kevésbé volt sikeres.

Ha a Justin Bieberes hasonlathoz ragaszkodsz, akkor abból az fog kijönni, hogy a zenekar csak Tarjával csinált igényes zenét, de attól kezdve, hogy Anette belépett a képbe, és megugrottak a lemezeladások, ez a színvonal csökkenésével járt együtt.
(Floor nagyon-nagyon jó énekesnő. Mivel nem ismerem a világ összes énekesnőjét, így nem tudom, mennyire van igazad. De ez erősen szubjektív dolog, mert pl. iszonyú sokra tartom mondjuk Rúzsa Magdi hangját is.)
De ha már a vitánál tartunk: honnan tudod, hogy mit gondol a NW rajongóinak 95%-a? Abból a pár száz youtube-os kommentből, ami Floort élteti? Szerintem meg sokan, akik Anette-et (is) szeretjük, nem megyünk oda kommentelni, ahogy eddig se szálltunk be a legtöbben a Tarja kontra Anette vitákba. Hallgattuk és hallgatjuk, amit és akit szeretünk (és ez általában nem kizárólag egy ember vagy egy hang), de nem feltétlenül állunk le vitatkozni. Tudod, csendes többség. Azért hivatkoztam a lemezeladásra egyébként, mert ez akkor is rétegzene lesz, ha a világ legtehetségesebb zenészei és énekesnői fogják művelni, és akkor se a tömegek fogják kajálni, ahogy most sem, tehát ne tessen nekem Justin Bieberre és Győzikére hivatkozni, mert nem ugyanarról a dologról van szó.
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 12:42

én nem úgy gondoltam a két énekesnőt, hogy amíg az egyik levonul, addig a másik énekel... úgy gondoltam, egyszerre énekel mindkettő a maga stílusában... de lehet h csak én vagyok annyira perverz, hogy nekem tetszene ez a megoldás :D
"AZ EMBEREK AZT HISZIK, HOGY A SZERELEM VALAMI SZÉP DOLOG, PEDIG A SÁTÁN CSAPDÁJA. DE ÉN ÉRTED MÉG A SÁTÁNNAL IS MEGKÜZDÖK."
draculina
Haladó

» 2012.10.08. 12:33

A két énekesnő szerintem egy nagyon hülye megoldás lenne, ha az lenne egyáltalán. Hogy nézne már az ki, hogy az első valamelyik szám után levonul a színpadról, hogy átadja a helyét a másiknak, aztán így tovább? Elég nehézkesen érezhetnék magukat teljes jogú tagnak a bandában.
Egyszerűen olyan énekest kell találni Anette helyére, aki képes a maga módján előadni az eddigi dalokat. Biztosan létezik ilyen ember, csak meg kell találni.

Tarja meg elmondta a véleményét, mert megkérdezték, oszt kalap. Sok mindenen nem változtat.
Cum Deo pro patria et libertate!
Chillingworth
Újonc

» 2012.10.08. 11:46

Tarja sose tudta befogni a csőrét, ha a NW-ről volt szó. azt vettem észre, hogy mondogatja ő, h nem érdekli, meg nem foglalkozik vele, meg nem az ő dolga, de azért egy-egy epés megjegyzést mindig odafűz. elhiszem, hogy az egóját még mindig bántja, hogy nem ő lépett ki, hanem kivágták mint a taknyot... de akkor is túltehetné már magát a valós vagy vélt sérelmein.
draculina
Haladó

» 2012.10.08. 11:13

moesko írta:A visszatérés a gyökerekhez nem hangcserét jelent, maximum egyszerűbb, letisztultabb stílust. Ennyi erővel Marco-t is ki lehetne rúgni, mert ő sem volt ott az elején. Nyugi, biztos nem erről van szó.

Tarja meg.. méér szólal meg?: D Komolyan nem lehet azt mondani, hogy nem nyilatkozom?: D Totál nevetséges beszólogatni itt 7 évvel később.

Marcot neeee... [-x
Tarja meg azért szólal meg, amiért a Gyalog Galopp-ban a pestises: Hű, de jól vagyok, hű de nagyon jól vagyok... (bocs, ha nem szó szerint idéztem) Nehogy elvigye a halottszállító, abbéli hitében, hogy halott az illető.
Ki tudja, mit jelent a visszatérés? És melyik gyökerekhez? Én ennyire azért nem bízom meg Tuomasban.
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 10:57

A visszatérés a gyökerekhez nem hangcserét jelent, maximum egyszerűbb, letisztultabb stílust. Ennyi erővel Marco-t is ki lehetne rúgni, mert ő sem volt ott az elején. Nyugi, biztos nem erről van szó.

Tarja meg.. méér szólal meg?: D Komolyan nem lehet azt mondani, hogy nem nyilatkozom?: D Totál nevetséges beszólogatni itt 7 évvel később.
moesko
Admin

» 2012.10.08. 10:21

draculina írta:én is támogatnám a két énekesnőt... egyik ilyen stílusú, másik meg olyan. sztem is ez lenne a megoldás. de úgy látszik Tuomas még egyetlen nővel se bír el, nemhogy kettővel :D
én még azzal a gondolattal is eljátszottam, hogy Anette és Tarja egy színpadon, együtt énekelnek. sztem jól hangzana együtt a két csaj hangja. :)

:) Látom, egy húron pendülünk :) Vagy pendulum. (Bocs a hülye viccért.)
Egy színpadon a két csaj csak abban az esetben volna jó, ha hajlandóak lennének mindketten alkalmazkodni a másikhoz, és egyik se akarná leénekelni a másikat a színpadról. Nemtom, ennek mennyi az esélye, de mivel magának a közös fellépésnek is nagyjából 0, ezért kár ezen agyalnom.
Viszont a két énekesnő megoldaná az összes stílusbeli kifogást, kielégítené a Tarja kontra Anette vita állandó résztvevőit, szóval tökéletes lenne.
Az, hogy Tuomast még mindig nem sikerült megtanítani kommunikálni.. hát már 40 éves koráig csak megtanulja, biztos képes rá.
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 09:17

én is támogatnám a két énekesnőt... egyik ilyen stílusú, másik meg olyan. sztem is ez lenne a megoldás. de úgy látszik Tuomas még egyetlen nővel se bír el, nemhogy kettővel :D
én még azzal a gondolattal is eljátszottam, hogy Anette és Tarja egy színpadon, együtt énekelnek. sztem jól hangzana együtt a két csaj hangja. :)
draculina
Haladó

» 2012.10.08. 08:42

draculina írta:bennem még csak most fogalmazódott meg egy gyanú. azzal kapcsolatban, Anettenek miért kellett így is úgy is távoznia. Tuomas valahol egy interjúban elkottyantotta, hogy az új album már készül, és hogy abban visszatér a régi stílushoz... namármost, Anette ugye nem operaénekenő. :(
remélem, Tuomas nem azért rakta ki, mert most meg megint egy Tarja klónra van szüksége. ha mégis így lenne, akkor hatalmasat csalódnék benne, amiért stílustól függően váltogatja az énekesnőit. :(

Ezt nem olvastam. Nem tudom, miért akar visszatérni, hiszen a mostani stílus ezerszer sikeresebb (nekem jobban bejön, de mondjuk a régi Nightwish-t is nagyon szerettem). Egyébként amit te írtál, arra is lenne megoldás: két énekesnő. Rendben, szokatlan, de nem megoldhatatlan. Egy csomó minden lenne, amit külön-külön, és még egy csomó, amit együttesen tudnának előadni. De amit utána írtál, azt én sem értem: ha egyszer ezt a stílust akarta, amit az Imaginaerummal valósított meg, és ez is lett a legsikeresebb, akkor minek hirtelen változtatni? És minek szabadulni Anette-től? Eh, azt hiszem, ezt nem ma fogjuk megérteni.

Günther92: Persze, az ő álma, de senki nem gázolhat át mindenen és mindenkin az álmaiért. Mert a döntései emberek életét, sorsát érintik. Amúgy hogyne, nyilván ő dönti el, hogy mit kivel akar megvalósítani. Csak el fog jönni a pillanat, mikor egy magára valamit is adó zenész legfeljebb jam session-re megy a Nightwish-hoz, nem állandóra, hiszen tudja, hogy bármikor repülhet. Különösen igaz ez az énekesekre, mert mondjuk egy dobos stílusa nem sokat változtat a zenekar stílusán.
Elen
Újonc

» 2012.10.08. 07:40

na igen, csakhogy amikor megálmodta az együttest, akkor saját állítása szerint nem operametálba akarta nyomni. Tarja miatt változtatott az eredeti elképzelésein. a legnagyobb vicc az egészben az, hogy eredeti elképzeléseit épp Anettel tudta kiélni, és hát azért valljuk be, az Imaginaerum az eddigi legnagyobb dobása. biztos vagyok benne, hogy ez lesz a legjobb albumuk. de ha mégse, akkor se egy Tarjas album marad az, hanem a DPP. szóval ha Anettel ilyen sikeres volt, nem értem a hisztijét.
draculina
Haladó

» 2012.10.07. 23:53

draculina írta:bennem még csak most fogalmazódott meg egy gyanú. azzal kapcsolatban, Anettenek miért kellett így is úgy is távoznia. Tuomas valahol egy interjúban elkottyantotta, hogy az új album már készül, és hogy abban visszatér a régi stílushoz... namármost, Anette ugye nem operaénekenő. :(
remélem, Tuomas nem azért rakta ki, mert most meg megint egy Tarja klónra van szüksége. ha mégis így lenne, akkor hatalmasat csalódnék benne, amiért stílustól függően váltogatja az énekesnőit. :(

Valahol meg tudnám érteni Tuomast:D
Ez a banda az övé, az ő álma. És emberileg nem helyes, de ha ragaszkodik ahhoz, h saját ötleteit megvalósítsa, és ahhoz más hang kell, akkor íme. Megteheti felőlem.
gunther92
Újonc

» 2012.10.07. 23:29

bennem még csak most fogalmazódott meg egy gyanú. azzal kapcsolatban, Anettenek miért kellett így is úgy is távoznia. Tuomas valahol egy interjúban elkottyantotta, hogy az új album már készül, és hogy abban visszatér a régi stílushoz... namármost, Anette ugye nem operaénekenő. :(
draculina
Haladó

» 2012.10.07. 20:28

draculina írta:
flame írta:Szimpi.... Uhhh lenne pár epás megjegyzésem, a sikeres karrierjével kapcsolatban. De váááá gonosz, gonosz, gonosz, gonosz vagyok fúúúj.

hát a sikeres karrierjével kapcsolatban én is mondanék valamit... de én ki is mondom, nem érdekel mit szólnak a Tarja fanok. nekik is csak az igazság fáj... szóval Tarja szólókarrierje enyhén szólva is a béka segge alatt van a NIghtwish-hez képest. ennyi :D ... ja, és persze, Tarja kicsit sincs elszállva magától... egy ilyen kijelentés után se.... áááááá, hogy gondolunk mi olyat, h ő beképzelt lenne. :p

Elolvastam az interjút. Tarja védelmében: nem nyilatkozhatja, hogy elégedetlen a férjével, mint menedzserrel, és elégedetlen a karrierjével, amit a férje menedzsel, és rohanna vissza a Nightwishba, ahonnan kivágták, mint a macskát...
"Senki sem tudja, min mentem keresztül a Nightwishben azokban az években, így megértem, ha valaki nehezen érti a hozzáállásomat ehhez a kérdéshez."
Na, és egyébként is szenvedett.

Chillingworth: a Tarja és/vagy Floor rajongók hangosak. Az Anette rajongók pedig sokan vannak, erre csak ennyit tudok mondani. Merthogy ha megnézed a lemezeladásokat, akkor egyértelmű, hogy a Nightwish melyik korszaka népszerűbb, és melyik énekesnő hozza be a rajongókat. Ennyi. Nem Tarja szólókarrierje alatt készített lemezei és nem a ReVamp ad el több lemezt, hanem a Nightwish. Ez részben nyilván PR-kérdés, részben pedig azért népszerűségi is... (Főleg mostanában, amikor fű-fa-virág inkább letölt, semmint vásárol.)
Elen
Újonc

» 2012.10.07. 18:12

Nem is igazán tudom, hogy hogyan kezdjek ehhez hozzá. Borzasztóan sajnálom, hogy Anette már nem az énekesük többé.

Meghallgattam a legújabb bootlegeket a YouTube-on, azoktól pedig egyáltalán nem vagyok lenyűgözve. Ez nem azt jelenti, hogy Jansen nem lenne egy jó énekes, bár én egyáltalán nem ismerem az eddigi munkásságát. A fene se tudja, hogy jó permanens megoldás lenne-e. Az is biztos, hogy hirtelenjében nem lehet 100%-osan előadni olyan dalokat, amelyeket korábban nem énekelt, hiszen azoknak a megtanulása több annál, mint a megfelelő hangmagasság eltalálása a megfelelő szöveg megformálásával. Azokhoz a helyes előadásmódot és technikát meg kell találni, fejleszteni, finomítani kell.

Én a legkevésbé sem szerettem volna változást a bandában. Amikor Anette jött Tarja helyére, annak kifejezetten örültem, mert az ő hangja nekem sok volt a zenéhez, ráadásul élőben nagyon erős akcentusa is volt. Anette-nek nem. Bár lehet, hogy ez csak engem zavart. Úgy vélem, hogy Anette rengeteget fejlődött az utóbbi években, és ez igencsak érződik a stúdiólemezen (véleményem szerint az Imaginaerum az eddigi legjobb NW album, minden lehetséges tekintetben) és az élő felvételeken is. Pontosan ezért egy kicsit bántónak érzem, hogy az összes YouTube videó kommentjei között azokat a hozzászólásokat kedvelik az emberek, amelyek a váltást és az új énekest éltetik, illetve azt állítják, hogy Anette de rossz is volt. (Sajnos a Nightwish-kedvelő barátaim is ugyanezen a véleményen vannak, nagy sajnálatomra.) Szerintem aki ezt állítja, annak baj van a fülével.

Moeskóval pedig egyetértek abban, hogy ezt nem feltétlenül így kellett volna csinálni. Én biztosan nem szavaztam volna arra, hogy egy helyettest állítsanak az énekes helyére, mert egyszerűen nem rá vagyok kíváncsi. Ez a húzás bizony kockázatos volt; Tuomas helyében lemondtam volna a turné maradékát. Olyan a világon nincs, hogy egy profi zenész felkészületlenül lépjen színpadra, műfajtól függetlenül. Bár úgy látszik, hogy a közönségnek ez tetszik... Hát hajrá.
Cum Deo pro patria et libertate!
Chillingworth
Újonc

» 2012.10.07. 11:31

flame írta:Szimpi.... Uhhh lenne pár epás megjegyzésem, a sikeres karrierjével kapcsolatban. De váááá gonosz, gonosz, gonosz, gonosz vagyok fúúúj.

hát a sikeres karrierjével kapcsolatban én is mondanék valamit... de én ki is mondom, nem érdekel mit szólnak a Tarja fanok. nekik is csak az igazság fáj... szóval Tarja szólókarrierje enyhén szólva is a béka segge alatt van a NIghtwish-hez képest. ennyi :D ... ja, és persze, Tarja kicsit sincs elszállva magától... egy ilyen kijelentés után se.... áááááá, hogy gondolunk mi olyat, h ő beképzelt lenne. :p
draculina
Haladó

» 2012.10.07. 00:45

Szimpi.... Uhhh lenne pár epás megjegyzésem, a sikeres karrierjével kapcsolatban. De váááá gonosz, gonosz, gonosz, gonosz vagyok fúúúj.
flame
Újonc

» 2012.10.06. 23:15

draculina
Haladó

» 2012.10.06. 22:20

Egy fórumon azt olvastam hogy Tarja fog visszajönni! Ez nyílván nem igaz de szerintem ez lenne a legjobb!
Bár ha azt nézzük akkor a Dark Passion Play nagyon is passzolt Anette hangjához! Toumas nagyon is jól megoldotta. És szerintem az Imaginaerum albumnál Anette valami iszonyatosan nagyot alkotott, elég csak meghallgatni a Storytime-ot vagy a Scaretale-t! Utóbbi annyira jóra sikerült hogy szerintem az eddigi legjobb számuk amit elkészítettek. (Persze ez nézőpont kérdése) Sajnálom hogy Anette elment szerintem nagyon nagyot tudtak volna még alkotni. Persze ugyanígy éreztem akkor is mikor Tarja távozott. De Toumas akkor is megmutatta hogy nem nagyon tud mellé fogni ha a tehetség felkutatásáról van szó, remélem most is nagyon jól dönt és a Nigtwish még az eddigi teljesítményét is felülmúlja! Reméljük azért Anette sem tűnik el a köztudatból mert Ő is nagyon a szívemhez nőtt! Tarja szólókarrierje biztosítja számomra az utánpótlást ha gyönyörű hangot akarok hallani remélem hogy Anette is fog még énekelni! :) :) :)
Jose
Újonc

» 2012.10.06. 18:33

egyébként azzal én se értek egyet, hogy Anettenek popos hangja van. nem operaénekes, mint Tarja, mivel nem olyan képzést kapott. viszont neki is képzett hangja van. és a legkevésbé sem lehet azt mondani rá, hogy nincs jó hangja, vagy hogy középszerű, esetleg átlagos. ha az lenne, akkor most Floor nem kínlódna a számainak az eléneklésével. márpedig hogy kínlódik velük, azt hallja a süket is.
draculina
Haladó

» 2012.10.06. 17:40

Moesko, egyetértek veled, az az igazság, h pl. a facebook-os hozzászólásokat nem igazán követtem nyomon. (Egyébként ha én menedzsment lennék, igenis, figyelném a rajongók hozzászólásait, mert akárki akármit mond, nem mindegy.) Meggyőződésem, hogy azért sem nyilatkozik Tuomas egyelőre, azért gondolja, hogy a nyolcmondatos, de lehet, h csak nyolcsoros sajtóközlemény elég magyarázatnak, a vihar java meg majd elül egy-két héten belül. (Amiben azért nem biztos, hogy igaza van, mert látható, h pl. Tarja elszánt védelmezői még most is pont olyan elszántak, mint 7 éve, tehát valamiért a rajongók igencsak kitartóak bírnak lenni.) Egyetlen dolog van, amin vitatkoznék: szerintem Floor már úgy szállt be, hogy tudta a szövegeket. Ő azért nem papírból énekelt, innen is tudható, hogy nem érte egészen váratlanul a döntés. A közös próbák nyilván hiányoztak, igazán nem gondolom, hogy valóban lehetetlen lett volna pár nap technikai szünetet tartani. Igazán kíváncsi vagyok, hogy ha mondjuk Tuomas keze eltörik, akkor is elfogadtak volna-e valakit, aki másnaptól beugrik, és elpilinckázik a billentyűkön. (Hehe, lehet, hogy Tuomas azért Floort kérte fel, hogy újra meggyőződjön arról, hogy nem, nem ez a típusú hang kell az együttesbe :ymdevil: )

Az amerikai hír a face-en a Tuomas-os interjúval szerintem nem sokkal korábban készülhetett, valamiért ez az érzésem, mert bár T. azt mondja, amit, de süt róla a feszültség. Igazán kár, h nincs ott, h archív vagy hogy mikor vették fel. Úgy vélem, arra készül lelkileg, hogy most is az lesz, ami korábban: elmegy sok rajongó, de több új jön és elég sok régi visszatér.

Az mondjuk egyértelmű, hogy mostantól Tarja rajongói mellett Floor rajongói is cikizni fogják Anette-et. Mármint egy részük persze. Mintha nem lehetne mindkettőt (akár hármat) kedvelni.

Gunther92: Szerintem Anette annyira azért nem popos. Legfeljebb nem operás :S Nem könnyű nőként és rockénekesként boldogulni, mert ha valakinek inkább nőies, de nem operás a hangja, annak azért elég nehéz olyan zenéket találni, amik illenek hozzá... MIndenesetre a NW nem csinált popzenét, és Anette nem popénekes.
Elen
Újonc

ElőzőKövetkező