Tarját távozásra kérik

Énekesnő 1996-2005 - http://www.tarjaturunen.com

» 2005.10.23. 13:33

Engem személy szerint nem izgat a cucc, sosem Tarja miatt hallgattam a NW-t hanem Tuomas miatt, mert krvajó billentyûs és bejönnek a zenéi. Meg az összes emberke tehetséges onnan, nagyon is. Nem lesz itt probléma. Max. azok nem fogják hallgatni, akik csak Tarja miatt hallgatták, de mivel õ sem az énekesnõk non plus ultrája, simán találnak majd valakit a helyére. Aki meg a személyi kultusz miatt hallgatta... az majd hallgat mást.
"Many are we
Who gather at the smell of blood
Many are we
Who gather at the sight of war"
LLannerbach
Újonc

» 2005.10.23. 13:21

[quote]mazsola írta:
Ha egyik pillanatról a másikra ezt így deklarálni tudod, hogy neked itt vége a nw rajongásnak, akkor nem is rajongtál igazán. Ha nem tudsz hinni hosszútávon valamiben, akkor jobb ha nem hiszel semmiben. Divathullámok jönnek-mennek, de csak azok tartanak ki, akik igazán szeretik a zenéjüket. Az csak egy plusz, hogy õket mint embereket is kedveljük. [/quote]

Lehet, hogy igaz, hogy nekem csak egy divat volt az egész.
Továbbra is fogom õket hallgatni nem arról van szó, de nem tudok többé, úgy fordulni hozzájuk, mint azelõtt.
Még jó, hogy nemcsak Nw-t hallgatok. :D
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2005.10.23. 13:18

[quote]Angelwings írta:

Nekem innentõl kezdve be van fejezve mindenféle Nightwish-ajnározás és csöpögés. Én hittem bennük és egyik pillanatról a másikra elveszítettem a hitemet, amit soha többé nem tudnak nekem visszaadni. Szerintem jobb ha leteszik a lantot és lezárják a Nightwish történetét. [/idez]
Ha egyik pillanatról a másikra ezt így deklarálni tudod, hogy neked itt vége a nw rajongásnak, akkor nem is rajongtál igazán. Ha nem tudsz hinni hosszútávon valamiben, akkor jobb ha nem hiszel semmiben. Divathullámok jönnek-mennek, de csak azok tartanak ki, akik igazán szeretik a zenéjüket. Az csak egy plusz, hogy õket mint embereket is kedveljük.

[idez]Mindenesetre nem feldolgozhatatlan, hogy Tarja nem tag többé[/quote]
Miért hazudtolod meg az öttel azelõtti saját postodat?
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 13:16

Legalább Tuomas tudja, hogy az övé a Nightwish, az "õ lelkének a tükre".
Mindenesetre nem feldolgozhatatlan, hogy Tarja nem tag többé csak a válaszára leszek kíváncsi, hogy ad e õ is egy nyilvános levelet.
Angelwings
Haladó

» 2005.10.23. 12:59

[quote]Kingfisher írta:

Ez van. Tõlünk pedig ronda dolog lenne, akik annyira "nagy rajongók" vagyunk, hogy elfordulunk akár egyik, akár a másik féltõl. Engem mind az ötük tovább karrierje érdekel, akár feloszlanak, akár nem, akár marad Tarja valahogy, akár nem. [/quote]

Errõl van szó. Csak az fogja a NW-t elfelejteni, nem meghallgatni az új énekest, új számokat, aki (és akinek nem inge...) divatrajongó. Aki csak azért hallgat NW-t mert Tarja vna benne, meg mert ez most metál. Aki tényleg régóta szereti hallgatja a NW-t, az tudja, hogy nagyon nem Tarjáról, vagy bármely más tagról szól. Én még az Angels albummal kezdtem. Tetszett. Samit lecserélték. Szvsz jobb lett vele a NW. A basszerok most kötözködhetnek. Tarja csak egy hang volt, egy arc. A NW késõi arca. Az OB-os korszakban nélküle is el tudták adni a lemezeket. És ezután is el fogják tudni adni. Sajnálom, ha mennie kell. Nem az én, nem a MI döntésünk. De szeretettel várom az új arcot, hangot. Tuomas nem fog valami gagyit fölvenni, a számokat továbbra is Õ írja, a zenét továbbra is Õ adja hozzá. Remélem valami kreatív leányzó jön, aki odateszi a saját stílusát, saját egyéniségét, úgy ahogy Tarja is tette. Akkor nem lesz gond.
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.10.23. 12:48

[quote]vadalma írta:

Gondolom sokan nem fogtok velem egyetérteni, de én örülök a cserének, sõt egy ideje számítottam rá vagy inkább vártam is rá. Ez van, Tarjának nem ez az élete, Õ is megmondta, most már a fiúk is, és ez így jó! [/quote]

Kicsijányom megmondta a frankót. :D

Engem is érdekel hogy mi lesz Tarja sorsa, mármint zenei téren, de a Nightwish vele többé nem mûködhet, ez biztos. És engem is érdekel, milyen lesz az új hang... egész egyszerûen nem kell a NW-t Tarjával azonosítani, és mindjárt könnyebben felfogjuk.
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 12:47

Valahogy éreztem, hogy ez nemsokára bekövetkezik...
Ettõl, persze még nem jött el a világvége, de tényleg lezárult egy korszak...
Jön egy új, ami nem lesz sem rosszabb, sem jobb, hanem egyszerûen csak más...
Én sohasem kedveltem igazán Tarját, teljesen olyan benyomásom volt róla, mint amilyennek Tuomas írta, és valahogy volt egy olyan érzésem, hogy õ volt az oka az utóbbi 2 év alatt bekövetkezett rossz irányú változásoknak. Nekem nem õ volt a Nw, hanem maga a zene, a zene által közvetített érzelmek. És nem is istenítettem, tehát szvsz nem lesz nehéz egy hasonló kaliberû énekesnõt találni, sõt azt is meg merem kockáztatni, hogy egy jobb énekest is találhatnak. Egy zenekarban pedig a legfontosabb dolog a kölcsönös tisztelet, megbecsülés, az alázat a zene iránt, ami egy másik ember szívébõl jön, a levél alapján Tarjából ezek a tulajdonságok nagyon is hiányoztak, és így tényleg nem lehet tovább folytatni.
elyssa
Újonc

» 2005.10.23. 12:46

Gondolom sokan nem fogtok velem egyetérteni, de én örülök a cserének, sõt egy ideje számítottam rá vagy inkább vártam is rá. Ez van, Tarjának nem ez az élete, Õ is megmondta, most már a fiúk is, és ez így jó!
vadalma
Gyakorlott

» 2005.10.23. 12:41

[quote]Kingfisher írta:
Milyen lesz az új hang? Milyen lesz, ha az új énekes énekli el a régi számokat? [/quote]

Igen, mindenféleképpen érdekes lesz az egész, nameg ott kezdõdik találnak e megfelelõ személyt Tarja helyére. Vagy lehet, hogy csúszni fog a következõ studiómunka, a gyakorlások és válogatások miatt.
Angelwings
Haladó

» 2005.10.23. 12:38

Elszomorít a dolog, de most felébredt bennem egy bizonyos várakozás is. Milyen lesz az új hang? Milyen lesz, ha az új énekes énekli el a régi számokat? Most kövezzetek meg...
Egyelõre még csak ez az egy levél publikus. Várjuk meg, hogy Tarja álláspontja mi lesz. Úgy érzem, hogy lesz még itt egy kis levelezés. Akkor csalódnék igazán, ha valamelyikük mocskolódni kezdene.

Ha azt nézzük, valóban Tarja hozzáállása lógott ki mindig a sorból. Hiszen megesett, hogy fanyalgó kijelentéseket tett az egész metál-biznisszel kapcsolatban és azt is kijelentette, hogy csak addig csinálja, míg megéri...

Ez van. Tõlünk pedig ronda dolog lenne, akik annyira "nagy rajongók" vagyunk, hogy elfordulunk akár egyik, akár a másik féltõl. Engem mind az ötük tovább karrierje érdekel, akár feloszlanak, akár nem, akár marad Tarja valahogy, akár nem.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2005.10.23. 12:25

Hát pedig ne zárják le a történetüket, meg különben se mi döntjük el.
Kane
Haladó

» 2005.10.23. 12:15

Egyébként igazat adok a srácoknak, teljes mértékben. És fáj, hogy csalódnom kellett. Ebbõl látszik, hogy Tuomasnak mi a fontos. Ha õ lenne pénzéhes, nem küldené el Tarját.
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 12:12

Szasztok!

Én magam részérõl nem vagyok egy nagy Nightwish-fan, de ez a hír felkeltette az érdeklõdésem... Nekem már az nagyon furcsa volt, hogy EOI-ben körülbelül 3x lehetett látni Tarja arcát. A turnébuszon is ki nem volt rajta? Hát igen, Tarja. Ha a NW egy csapat, barátok, akkor szerintem Tarjának is ugyanazon a buszon kellett volna utazgatnia, ahol a többiek. Nekem úgy jött le, hogy eléggé más utakon jár, mint a többiek.
BonemanX
Újonc

» 2005.10.23. 11:58

Személy szerint amúgy nem vádolom, nem ítélem el. Miért tenném? Én már régóta mondogatom, hogy a Once, de már a Bless The Child óta valami nem stimmel ott messze északon. Hogy ezek-e a pontos okok, senki nem tudja. Ezért kéne, hogy válaszoljon, reagáljon valamit nyíltan.

Még emlékszem az Oceanbornos Sziget koncertre. Kicsit más volt a feeling, mint a "dívás" Onceon... nem tizenéves divatrockerek ugráltak a színpad elõtt, hogy így meg úgy vagyok szerelmes Tuomasba meg Tarjába...
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.10.23. 11:55

[quote]Betuka írta:

Mégis mit tud erre reagálni?... Valami mindenképp lehet a dologban, mert rengeteg körülmény ezt igazolja. Tehát cáfolni elég nehezen tudná... ha meg esetleg õ úgy gondolná, hogy csak azért sem megy, akkor kicsit magába kellene fordulnia. [/quote]
Megaztán ez nem az, amire azt tudja mondani hogy nem megy. Ha valakinek kiadják az útját, hiába makacsolja meg magát. Ilyen nincs, hogy marad. Annyit tud tenni hogy bebizonyítja hogy
1) tud találni másik csapatot, ha nem a csapatmunkával volt baja, és nem igaz ezen a téren a levél
2) egyedül is megállja a helyét, és többet keres.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 11:55

[quote]mazsola írta:

Liss, emlékszel a meet and greetre, amit Dani is mondott? Hogy kínos csend követte a kérdésünket, ami arra vonatkozott hogy Tarja hol van...? [/quote]

Emlékszem. ::sigh::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.10.23. 11:54

pff...
nem tudom, kinek tudnék igazat adni. ha mindez igaz, amit tuo ír... én is kíváncsi vagyok a válaszra...
nerva
Újonc

» 2005.10.23. 11:53

[quote]Dani írta:

Hmm... egyelõre csak a fiúk véleményét hallottuk. Azért kíváncsi lennék egy Tarja válaszlevélre. [/quote]

Mégis mit tud erre reagálni?... Valami mindenképp lehet a dologban, mert rengeteg körülmény ezt igazolja. Tehát cáfolni elég nehezen tudná... ha meg esetleg õ úgy gondolná, hogy csak azért sem megy, akkor kicsit magába kellene fordulnia.
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 11:52

[quote]Lissuin írta:

Én legjobban ezen a nagy pénzéhségen döbbentem le. Meg ez a... nem tudok jobb szót találni rá, beképzeltség... Ehh. [/quote]
Liss, emlékszel a meet and greetre, amit Dani is mondott? Hogy kínos csend követte a kérdésünket, ami arra vonatkozott hogy Tarja hol van...?
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 11:50

Én legjobban ezen a nagy pénzéhségen döbbentem le. Meg ez a... nem tudok jobb szót találni rá, beképzeltség... Ehh.
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

Hmm... egyelõre csak a fiúk véleményét hallottuk. Azért kíváncsi lennék egy Tarja válaszlevélre.
Dani
Vén róka

[quote]Lidércfény írta:

Emberek.
Nehogy már. A Nightwish tényleg egyenlõ lenne Tarjával?
Szerintem nem. Komolyan, elõször azon gondolkodtam, hogy a leírtak a levélben mennyire igazak, vagy, hogy mennyit jelent ez a sajtóban... és rendben, hogy sokat, meg minden... de egyik zenekar tagot se tartom ennyire alattomosnak, és nincs okom kételkedni egyikük szavában sem.
Ezért úgy gondolom tudják mit csinálnak, és amennyiben igazak a levélben leírt dolgok, meg is értem õket.
Szvsz a Nightwishnak egyébként sem Tarja fanatizmusról kellene szólnia.
Én bízom annyira bennük, és a zenészi tudásukban, hogy jól ki fogják tudni választani a következõt...
Sok együttes túlélt már ilyet.

Különben is Do Not Panic! [/quote]

1.)Azt úgy mongyák,hogy Don't Panic
2.)A Nightwish nem a Tarja-fanatizmusról szól,de õk 5en EGYÜTT a Nightwish,Tarja pedig az ARCa az egésznek
aldum
Újonc

» 2005.10.23. 11:48

Nekem az (is) a durva, hogy egy próbára se ment el, mielõtt stúdióba vonultak. El nem tudom képzelni, hogy lehet ezt csinálni.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 11:47

Aztahuncutk..vaeget. Már bocsánat. Ez nagyon gáz így. De jogos... egyetértek Lilla optimizmusával, különben is, aki Tarjás NW-t akar, beteszi a régi lemezeket. Most csalódtam.
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 11:40

[quote]Dani írta:

Nem lesz vége... simán találnak egy énekest aki kiénekli. Legfeljebb az image szenved csorbát. De az utóbbi imageért nem kár.[/idez]
Pontosan.

[idez]A M&G -en amikor megkérdeztem, holy van Tarja, kínos csend és egy nem tudom következett...[/quote]
És azt akkor arra fogtuk, hogy beénekel... De könyörgöm, egy gitárosnak és egy billentyûsnek is be kell melegítenie...

Egy dolgon elgondolkodtam. A Sleeping Sun volt az elsõ olyan klipjük, amire mindenki felfigyelt. És most megcsinálták a remake-t... Csak nem szimbolikus befejezés...? ::think::

Egyébként magyarul a nw.hu fõoldalon van a levél.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

ElőzőKövetkező