Tarját távozásra kérik

Énekesnő 1996-2005 - http://www.tarjaturunen.com

» 2005.10.23. 16:45

[quote]Sigli_ írta:

Részemrõl egyáltalán nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy ez a váltás hátrányára válik a NW-nek. Örömmel tapasztalom, hogy ezek szerint Tuomaséknak ennyi siker és sok-sok pénz után még mindíg a zene a fontos, és nem az anyagiak. Nem tudom elképzelni, milyen lesz most a Nightwish, de nagyon várom a folytatást. [/quote]
Érdekes az Index.hu fórumán miket mondanak az emberek. Elég furcsa. Pl. idézek egy bejegyzést: "Szerintem nagy faszok voltak a fiuk, hogy kitették Tarja szûrét. Sok férfi rajongó Tarja kisugárzása miatt is járt Nightwish koncertekre. És vásárolta lemezeiket. Nagyon rácsesznek, szerintem mindketten. A futó szekerû finn bandák idõvel meghülyülnek? Ki érti ezt."
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 16:40

[quote]Sigli_ írta:

Örömmel tapasztalom, hogy ezek szerint Tuomaséknak ennyi siker és sok-sok pénz után még mindíg a zene a fontos, és nem az anyagiak. [/quote]

Igen, én is errõl beszéltem. Minden tiszteletem Tuomas-é (fõleg), és a többi srácé.
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 16:31

[quote]Betuka írta:

Mellesleg elképzelem, amint Marcelo beleülteti a bogarat asszonya fülébe: "Áá, hagyd a francba azokat a hosszú hajú huligánokat, te jobbat érdemelsz, cicamica..." [/quote]
LOL ::rotfl:: ::laughing::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 16:29

[quote]LLannerbach írta:

Ott a pont...:D [/quote]

::eyelash:: köfi.
witya> Ja, akkor oké. :)
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 16:25

Hát ez durva. Na mindegy, majd csak lesz valahogy...
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.10.23. 16:23

[quote]Betuka írta:

Bocsi. ::blushing:: [/quote]

Ne szégyeld, jó poén volt. :)
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2005.10.23. 16:23

[quote]Betuka írta:

(Mellesleg elképzelem, amint Marcelo beleülteti a bogarat asszonya fülébe: "Áá, hagyd a francba azokat a hosszú hajú huligánokat, te jobbat érdemelsz, cicamica..." :D) [/quote]
Ott a pont...:D
"Many are we
Who gather at the smell of blood
Many are we
Who gather at the sight of war"
LLannerbach
Újonc

» 2005.10.23. 16:17

[quote]Betuka írta:

(Mellesleg elképzelem, amint Marcelo beleülteti a bogarat asszonya fülébe: "Áá, hagyd a francba azokat a hosszú hajú huligánokat, te jobbat érdemelsz, cicamica..." :D) [/quote]

Khmm.... Mit is mondhatnék erre? :D

AAARGH!!! :D Ez kegyetlen volt. :D
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2005.10.23. 16:16

Én személy szerint azért szerettem Tarjával a NW-t, mert tényleg karakteres a hangja, beépül az ember tudatába, fülébe, messzirõl meg lehet ismerni. DE õ csak elénekelte a dalokat, azokat a dallamokat és szövekeget, amelyeket [u]Tuomas[/u] írt. Elõttem Tarja az új Sleeping Sun-nal írta le magát, nem is vagyok hajlandó többször meghallgatni azt a változatot...

(Mellesleg elképzelem, amint Marcelo beleülteti a bogarat asszonya fülébe: "Áá, hagyd a francba azokat a hosszú hajú huligánokat, te jobbat érdemelsz, cicamica..." :D)
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.10.23. 16:01

Ez most sokkolt.
Ardeth
Gyakorlott

» 2005.10.23. 15:51

Hmm. Hadd kotyogjak én is valamit hozzá a témához. :)

Elõször is, ez egy veszteség. Méghozzá nagy, véleményem szerint. Kifejezetten szeretem a hangját, nem csupán a brutál riffeket, virtuóz szinti részeket imádom a (fõként Once elõtti) Nighwishban. Sajna már tapasztaltam, hogy hiába jó technikailag egy énekes, aki pótolta az elõzõt. hiába jó hangú, sok szám nem is lesz már talán a régi. Persze nem írom le már úgy alapjáraton az új énekesnõt, dehogyis, csupán más karaktere lesz azt hiszem. Majd kiderül, hogy milyen lesz, kíváncsian várom azért. :)

witya
Haladó

» 2005.10.23. 15:45

nem fogják újra felvenni az új énekesnõvel az albumokat, de koncerteken nyilván énekelni fogja õket. egyébként mit adnának elõ?? csak az új albumot?

egyébként jó volna, ha ez a férfi-nõi ének arány megmaradna, és nem 'Marcosodna' el.. remélem ennek nem áll fenn lehetõsége :)
Fereste
Haladó

» 2005.10.23. 15:39

[quote]Carpenter írta:

Ha lesz is új énekesnõ régi dalokat egészen biztosan nem fogják megengedni, hogy énekeljen.[/quote]
Miért ne engednék? Marco is énekli a régieket.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.10.23. 15:30

A Nightwish nem halt meg, most, hogy így Tarjának mennie kell valszeg Marco fog énekelni a következõ albumon, Az is lehet, hogy Tuomas már gondolkozott rajta, hogy ki helyetesíthetné Tarját.
Remélem mihamarabb megoldódik ez a probléma.
Ha lesz is új énekesnõ régi dalokat egészen biztosan nem fogják megengedni, hogy énekeljen.
A következõ album biztosra veszem, hogy a CC-hoz lesz hasonló...
Carpenter
Gyakorlott

» 2005.10.23. 15:13

[quote]Kane írta:

Tényleg mekkora poén lenne. Érdekes emberek vannak ezen a fórumon. [/quote]

Köszi, szeretem az "érdekes" jelzõt. ::bow::

Szerk: köszi a levelet, éreztem ám az iróniát. ::loser::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.10.23. 15:10

[quote]vadalma írta:
Mekkora poén lenne már ha a kövi énekesnõt Karajnak vagy éppen Sonkának hívnák..
::grin:: [/quote]

Tényleg mekkora poén lenne. Érdekes emberek vannak ezen a fórumon.
Kane
Haladó

» 2005.10.23. 15:06

[quote]vadalma írta:

Gondolom sokan nem fogtok velem egyetérteni, de én örülök a cserének, sõt egy ideje számítottam rá vagy inkább vártam is rá. Ez van, Tarjának nem ez az élete, Õ is megmondta, most már a fiúk is, és ez így jó! [/quote]
Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni. Tuomas egy zseni, és ahogy Marconak tudott jó énektémákat írni, úgy most valaki másnak is fog. Izgatottan várom a folytatást, ezek után talán hamarabb is lesz valami, mint ahogy eddig tervben volt.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.10.23. 14:44

Sziasztok!
Én csak most találtam erre a topicra és eléggé megdöbbentem, fõleg a nyílt levél tartalmán, amikor azt ecsetelik, mi lett Tarjából...
Végigolvastam a hozzászólásaitokat, és azokkal értek egyet, akik azt mondják, Tarja nélkül, új énekkessel igenis folytatódhat a Nightwish, hiszen a Zene Tuomas mûve, Tarja csak egy "közvetítõ" volt. Bár egy kicsit furcsa lesz megszokni az új énekest, ha már hozzászoktunk Tarja hangjához. Mindenesetre kíváncsi vagyok a további fejleményekre!
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.10.23. 14:12

A hogy az nem egy hosszú szó.
Kane
Haladó

» 2005.10.23. 14:02

[quote]Angelwings írta:

Újoncról hír?
Tegnapelõtt adták ki az útját Tarjának, nem hinném, hogy Tuomasnak annyi esze van, hogy rögtön keresett valakit. [/quote]

Ugye nem baj, hogy Mazsi az elõbb majdnem ugyanezt mondta el, csak jobban megfogalmazva?... Amúgy meg még nem adták ki az útját, legalábbis én ezt nem mondanám ki ilyen konkrétan. Az meg, hogy "Tuomasnak annyi [i]esze[/i] van"... kezdjük ott, hogy nyílván nem hülye. A másik meg az, hogy imho nagyon kevés dologban döntött az esze szerint, Õ tipikusan egy érzelmi alapokon döntõ ember (szvsz).
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.10.23. 13:58

Múltkor a faterral azon hülyültünk, hogy mi lenne ha Tarja nem lenne és csak a fiúk zenélnének. Szerintem nem lenne rossz, hogyha nõi hang nélkül lennének. Egy ideig darabig még talán meg is maradnának. :D
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2005.10.23. 13:56

Végig gondoltam.
Ez van. End of an Era.
Szerintem így (fõleg) hirtelenjében azért furcsa sokaknak (nekem is), mert azért valamelyest meg van/volt szokva ez a felállás (részemrõl, legalábbis). Most más lesz (és módfelett kíváncsi vagyok az új hangra (és lemezre) én is, de bízom a fiúkban). Persze, nem lesz ugyanaz az, mint Tarja, de nem feltétlenül lesz rosszabb. Más lesz. Szép, különleges hangja van Tarjának, de az alapján, amit Tuomas írt, nem lenne jó dolog, ha totális feszültség, nagyobb viták, meg hasonlók lennének, és emiatt menne tönkre az egész. Nem érné meg. A fiúk találjanak egy másik énekesnõt, Tarja is boldoguljon egyedül (bár megnézném, Nightwish nélkül most hol lenne... komolyan)
Nara
Haladó

» 2005.10.23. 13:37

azt hiszem mindannyian láttuk, érzékeltük ezeket a változásokat Tarjában... hányszor írtuk is a Tarjás topicban..

azt kell mondjam, annyira engem nem ráz meg a dolog. a Nightwish számomra Tuomas-szal egyenlõ, és az ének pótolható. bár nagyon szeretem Tarja hangszínét, és figyelemmel fogom kísérni további pályafutását (bár õszintén fogalmam sincs mit fog kezdeni magával, tekintve h az eddigi szóló projektjei vélemény szerint hanyagolhatóak), de azt is be kell vallani, hha Nightwishék elnéznek vmelyik konzi tájékára, hát n+1 megfelelõ énekest fognak találni, sõt jobbakat is.
Fereste
Haladó

» 2005.10.23. 13:34

[quote]Reaper írta:

Nah, de hogy ne legyek off anyira: Újoncról van vmi hír vagy totál homály fedi? [/quote]
Ne viccelj, hogy lenne hír... Ez tegnapelõtt derült ki. Gondolod, nekiálltak máris keresni? 9 évet kell lezárniuk magukban is...
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

ElőzőKövetkező