Hibajelentés

2006-os fejlesztések

» 2006.06.26. 21:00

Úgy, hogy Ő is moderátor. ;)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.26. 20:47

De Lasse, hogy adott neki ilyen ,,feketepontot,, ?
Carpenter
Gyakorlott

» 2006.06.26. 20:43

[quote]Angelwings
Egyébként nem baj addig amíg nem tudom miaz.[/quote]Valaki nagyon naiv errefelé. :D

Amúgy ha kapsz egy warn-t, akkor az egyik kis felkiáltójel besötétedik a rangod alatt. Ha az összes besötétedik, bannol a rendszer. Még ez se lenne baj, ha nem tudnád? ::aww::
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.26. 20:33

[quote]Lasse
Áááááá, véletlenü adtam Angelwingsnek egy warnot!Ezerbocs, csináljátok vissza pls... [/quote]Az mifene? :D Hülye vagyok ezekhez. Egyébként nem baj addig amíg nem tudom miaz.
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2006.06.26. 20:16

[quote]cyB3r4rd

Úgyhogy a rendszerszerető Macesek nevében kérném a Konqueror/Safari optimalizációt. (Küldöm a hivatalos helyre is. ;P)

(Macesek, most szeressetek jól! ;D) 

[/quote]Thx, hogy szóltál így a nevünkben.::grin::

Carpenter
Gyakorlott

» 2006.06.26. 20:10

Áááááá, véletlenü adtam Angelwingsnek egy warnot!Ezerbocs, csináljátok vissza pls...
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2006.06.26. 17:59

[quote]cyB3r4rd
Zolcsi, az alábbi linkek biztosan jók?
[/quote]Mostmár igen ;)
Vendég

» 2006.06.26. 17:28

Zolcsi, az alábbi linkek biztosan jók?
cyB3r4rd
Gyakorlott

» 2006.06.26. 16:59

Safari + Konqueror 3 % alatt marad nálunk, úgyhogy egyelőre nem ez az elsődleges vonal fejlesztés területén :D
Vendég

» 2006.06.26. 16:50

[quote]Lzolcsi
Elsősorban Firefox-ra lett optimalizálva, de folyamatban van a html kód szerkesztése.
[/quote]

A Camino az ugyanaz mint a Firefox, csak más bőr és név alat bújik meg a Gecko motor.

A Shiira és a Safari pedig ugyanazt a KHTML (html motor) és KJS (javascript motor) használja, mint a linuxos KDE alapértelmezett rendszerintegrált böngészője, a Konqueror. Csak Macék amikor átvették és elkezdték fejleszteni más nevet adtak neki: WebCore és JavaScriptCore - összességében WebKit.

Úgyhogy a rendszerszerető Macesek nevében kérném a Konqueror/Safari optimalizációt. (Küldöm a hivatalos helyre is. ;P)

(Macesek, most szeressetek jól! ;D) 

cyB3r4rd
Gyakorlott

» 2006.06.26. 16:43

[quote]Carpenter
Több internetböngészővel kipróbáltam az új fórumot:
  • Camino
  • Shiira
  • FireFox
  • Safari
Camino-nál mindent megjelenít,a szövegszerkesztési felület működik.
Shiira mindent megjelenít kivéve a szövegformázást új üzenet írásakor, bár fórumnézegetésre ezt a  böngészőt szinte senki sem használja. Én is csak a teszt céljából.
FireFox a legjobb böngésző a fórumhoz, menden rendben a megjelenítésnél. A képek enyhén szólva lassan töltődnek be, sőt...
Safarinál nem tudom megformázni a szöveget, csak pár dolog működik a szerkesztésnél. 

Szerk.:
Safarinál nagyon gyorsan jönnek be a képek.
Caminónál is lassan jönnek be a képek, de atöltés alatt szép Shelley betűtípussal mutatja a képtulajdonos nevét.
FireFox szintén lassan hozza be.
[/quote]A Camino az gyakorlatilag Firefox Gecko motor más név és bőr alá bújtatva, innen a teljesítménybeli hasonlóság.

A Safari viszont ugyanazt a KHTML/WebCore motort használja, mint a linuxon KDE rendszerdefault böngésző, a Konqueror, innen a nagyon hasonló viselkedés.

Szóval a KHTML/WebCore motorra való optimalizálást a kedves Mac felhasználók nevében is fogom kérni, a megfelelő módon.

(Macesek, szeressetek. ;D)
cyB3r4rd
Gyakorlott

» 2006.06.26. 14:01

[quote]Carpenter

Továbbámég mindig nem tudom hazsnálni ezt a hibajelentő oldalt... Mindegyik linknél az Error része jön ki, és kiírja, hogy: ERROR - Choose a Group, ERROR - No group_id was chosen.

[/quote]Akkorválassz egy csoportot. Ott van a listánál, hogy group, ott add meg a v1.0ß-t. De ezt le is írtam ;)
Vendég

» 2006.06.26. 13:57

Továbbámég mindig nem tudom hazsnálni ezt a hibajelentő oldalt... Mindegyik linknél az Error része jön ki, és kiírja, hogy: ERROR - Choose a Group, ERROR - No group_id was chosen.

Carpenter
Gyakorlott

» 2006.06.26. 13:46

[quote]Carpenter
  • Camino
  • Shiira
  • FireFox
  • Safari
Shiira mindent megjelenít kivéve a szövegformázást új üzenet írásakor, bár fórumnézegetésre ezta böngészőt szinte senki sem használja. Én is csak a teszt céljából.
FireFox a legjobb böngésző a fórumhoz, menden rendben a megjelenítésnél. A képek enyhén szólva lassan töltődnek be, sőt...
Safarinál nem tudom megformázni a szöveget, csak pár dolog működik a szerkesztésnél.
[/quote]Elsősorban Firefox-ra lett optimalizálva, de folyamatban van a html kód szerkesztése.
Vendég

» 2006.06.26. 13:43

• Camino
  • Shiira
  • FireFox
  • Safari
Shiira mindent megjelenít kivéve a szövegformázást új üzenet írásakor, bár fórumnézegetésre ezt a  böngészőt szinte senki sem használja. Én is csak a teszt céljából.

Szerk.:
Safarinál nagyon gyorsan jönnek be a képek.
Caminónál is lassan jönnek be a képek, de atöltés alatt szép Shelley betűtípussal mutatja a képtulajdonos nevét.
FireFox szintén lassan hozza be.
Carpenter
Gyakorlott

» 2006.06.26. 12:37

[quote]Lzolcsi
Sourceforge -> Feature request... :D
[/quote]Megvótt. :)
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2006.06.26. 12:24

[quote]Kingfisher
Jahahajjj, igen, nekem is annyira hiányzik 'A gonosz moderátor::devil::' rang... :(( Meg a többieké is. [/quote]Sourceforge -> Feature request... :D
Vendég

» 2006.06.26. 12:22

[quote]papirzsepi
Szipp...visszakaphatom a rangomat...? Olyan félembernke érzem magam nélküle...:(Ja, és gondolom ezt már írták, de én hiányolom az emo-kat az üzenetírós szövegdobozka mellett..[/quote]Jahahajjj, igen, nekem is annyira hiányzik 'A gonosz moderátor::devil::' rang... :(( Meg a többieké is.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2006.06.26. 12:16

Szipp...visszakaphatom a rangomat...? Olyan félembernke érzem magam nélküle...:(Ja, és gondolom ezt már írták, de én hiányolom az emo-kat az üzenetírós szövegdobozka mellett..
papirzsepi
Gyakorlott

» 2006.06.26. 12:16

Hibajelentés

Tehát szeretném kifejteni, hogy ezentúl a hibajelentéseket csak az alább ismertetett módon fogom elfogadni. Nem mondom, ha valami elgépelést találsz pl, az még befér ide, de alapvetően a hibajelentőt kell használni. Ha túl sokat írtok ide hibajelentéseket, akkor le fogom zárni a topicot. (Egyszerűen képtelenség számomra itt követni, hogy mik vannak, miket csináltam meg, stb...)
Szóval, mit is kell (illetve nem kell, de a te érdekedben ajánlatos) megtenned, ha hibára bukkansz? Legelőször is nyisd meg a Sourceforge.net hibajelentő oldalt . Itt ki kell töltened a megjelenő mezőket az alábbi szempontok szerint:

• category: Válasszátok ki, hogy mivel van problémátok. Hibásan működik-e valami, vagy design jellegű-e a probléma (pl szétcsúszik az oldal, stb.)
  • group: Válasszátok ki az 1.0ß -t
  • assigned to: Ezt hagyjátok none-on, majd mi rendezzük :)
  • priority: Mennyire durva a hiba szerinted? Ha nagyon (nem megy a privát üzenetküldés, stb) akkor magas értéket adj, ha nem (teszemazt valahol egy picit lelóg a design, vagy ilyesmi) akkor alacsony értéket.
  • summary: két három szóban a hiba összefoglalása ("Nem megy a pm küldés")
  • detailed description: Ide sok mindent kell írni:
    -pontosan leírni, hogy mi is a hiba, mit mutat, stb
    -mit csináltál, hogy előjött a hiba
    -a számítógéped paraméterei (oprendszer, böngésző, felbontás, ha szükséges, akkor egyéb dolgok is. Pl ha le van tiltva a Javascript futása, azt ne titkold el :))
  • Utolsó pontként tölthettek fel fájlt is (pl képernyőmentést) ha azzal egyszerűbb leírni a problémát, főleg ha az a design kategóriába tartozik.

Nagyon fontos, hogy először nézz körül, hogy nemjelezte-e már valaki azt a problémát. Jó lenne, ha csak egyszer lenne :) A bejegyzett hibákat itt tudod megnézni.
Valamint: Minden hibának egy új bejegyzés. Ez alól maximum az a kivétel, hogyha pl design ügyileg írsz, és több elcsúszást jelentesz be.

Ha szeretnél kérni valami új fejlesztést, azt is megteheted ezen az oldalon .
Ugyanúgy kell kitölteni, csak értelemszerűen nem a hibát kell leírni, hanem a fejlesztést. Jó lenne itt is, ha mindenből csak egy lenne. Itt tudod megnézni az eddigi kéréseket.

Tudom, hogy leírva bonyolultnak hangzik a dolog, de valójában csak egy űrlapot kell kitöltened értelemszerűen. És ezzel nagyban megkönnyítenéd a munkámat.
Annyi kérésem lenne még, hogy aki nincs regisztrálva a Sourceforge oldalon (gondolom nem sokan vagytok :D) az a leírás végére a nevét biggyessze oda. :)

Köszönöm!

Vendég

» 2006.06.26. 11:41

[quote]Reaper
ezt már írtam :)
[/quote]Meg még rajtad kívül páran. ::tongue::
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.26. 11:40

[quote]AngelBoy
Üdv! Csak egy észrevétel: Ha valaki az Adataid-on belül bóklászik, és nem változtat semmit, nem tud visszamenni a Nightwish.hu fórum-ba. :) [/quote]ezt már írtam :)
Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert minden összejön.
Reaper
Haladó

» 2006.06.26. 11:36

[quote]Lzolcsi

Mindenki csak a sajátját látja, a moderátorokat kivéve.

[/quote]Még egyelőre én sem látom a többiekét. ::tongue:: Mikor kapjuk meg a jogainkat? ::eyelash:: 
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.26. 11:33

Üdv!

Csak egy észrevétel:
Ha valaki az Adataid-on belül bóklászik, és nem változtat semmit, nem tud visszamenni a Nightwish.hu fórum-ba.

:)
AngelBoy
Újonc

» 2006.06.26. 11:32

[quote]Dooorci

Nem lehetne valamilyen már képet rakni a topikok elé? Nekem nem tetszik ez a 4 sp*rma! És nem nagyon érzékelhető a különbség, amikor új hsz van benne. Szerintem...

[/quote]

Ja hát az ikonocska kicsit furácska.

Hmmm...

Most így reggel nincs erőm kötözködni, de majd estefelé megpróbálom újra. ;)

Ami furcsa, hogy ha sorkihagyott új sort akarok, akkor mezei enterezősdivel két sor között kapok egy magányos szóközt tartalmazó sort. 

cyB3r4rd
Gyakorlott

ElőzőKövetkező